Dział: PUBLIC RELATIONS

Dodano: Styczeń 27, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Emilewicz przeprasza po trzech tygodniach, ale wiarygodności tym nie odzyska

Synowie byłej wicepremier jeździli na stoku w miejscowości Suche 5 stycznia (fot. Jakub Kaminski/East News)

Była wicepremier Jadwiga Emilewicz po trzech tygodniach przeprosiła za to, że jej synowie jeździli na nartach, mimo obowiązujących obostrzeń z powodu pandemii koronawirusa. - Nie odzyska tym wiarygodności – ocenia Wiesław Gałązka, ekspert ds. wizerunku politycznego.

Emilewicz w wywiadzie dla Interii przyznała, że nie powinna była jechać w styczniu z dziećmi na narty. „Z pokorą przyjmuję krytykę internautów, mediów, klubowych kolegów i opozycji. To, co się wydarzyło, nie powinno mieć miejsca” - powiedziała posłanka PiS. Zaznaczyła, że sytuacja była niestosowna. Wciąż jednak twierdzi, że jej wyjazd z dziećmi i ich trening był zgodny z przepisami prawa. 

13 stycznia TVN24.pl podał, że synowie byłej wicepremier wzięli udział w zgrupowaniu jak zawodowi sportowcy, mimo braku licencji. Po tym tekście na Jadwigę Emilewicz spadła fala krytyki. „Ja sama, co chyba umknęło uwadze mediów, nie jeździłam na nartach” - podkreśliła w rozmowie z Interią. „Niestety, mama wygrała we mnie z posłanką” - tłumaczyła Emilewicz, zaznaczając, że chciała wynagrodzić dzieciom, że mało czasu spędzała z nimi przez ostatnie pięć lat. „To bardzo surowa lekcja. Najbardziej boli, że konsekwencje spadają nie tylko na mnie, ale i na synów” - dodała.

Zdaniem Wiesława Gałązki, eksperta ds. wizerunku politycznego, przeprosiny byłej wicepremier są spóźnione. – Im wcześniej przepraszamy, tym szybciej sprawa mija, a jeśli ktoś zwleka, tracą one na wartości. Emilewicz o mały włos byłaby z powrotem w  rządzie, jednak swoim zachowaniem straciła na wiarygodności – komentuje Wiesław Gałązka. Dodaje, że nawiązanie do matki troszczącej się o dzieci ma jedynie rozmyć sytuację.

(IKO, 27.01.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.