Dział: PRASA

Dodano: Styczeń 22, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Google będzie płacić za publikacje wszystkim mediom we Francji

Porozumienie zostało zawarte po miesiącach negocjacji (fot. Unsplash/Kai Wenzel)

Francja jest pierwszym europejskim krajem, w którym Alphabet i jego spółka zależna Google uzgodniły z miejscowymi mediami zasady współpracy dotyczące praw autorskich, zgodnie z którymi koncern będzie płacił wydawcom za ich treści publikowane online.

Zasady uzgodnione zostały ze związkiem francuskich wydawców - Alliance de la presse d'information générale (APIG). Strony nie podały, jakie kwoty mogłyby zostać przekazane w ramach umowy. Szczegóły dotyczące sposobu obliczania wynagrodzeń także nie zostały ujawnione. Google w listopadzie podpisało tego rodzaju umowy z sześcioma francuskimi wydawcami, z dziennikami Le Monde”, “Le Figaro”, “Liberation”, “L'Express”, “L'Obs”, “Courrier International”.

Porozumienie zostało zawarte po miesiącach negocjacji pomiędzy Google a francuskimi wydawnictwami i agencjami prasowymi.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(MAC, 22.01.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.