Radio 357 przedstawiło strukturę. "Bez hierarchicznego, korporacyjnego ładu"
Kuba Strzyczkowski i Marek Niedźwiecki mają szczególną rolę w strukturze nowej rozgłośni (screen: YouTube.com/Art Imperium - Portal Kulturalny, YouTube.com/Xiegarnia.pl)
Radio 357, tworzone przez byłych dziennikarzy Programu III Polskiego Radia, będzie spółką komandytową ze spółką z ograniczoną odpowiedzialnością w roli komplementariusza.
Wspólnikami spółki komandytowej Radio 357 będą: spółdzielnia dziennikarska (jej członkami będą dziennikarze powstającego radia), Marek Niedźwiecki, Kuba Strzyczkowski i spółka 357 z o.o. Spółka z o.o. ma mieć sześciu udziałowców i będzie odpowiadała za bieżące zarządzanie firmą.
"Uznaliśmy zgodnie, że pan Marek Niedźwiecki i pan Kuba Strzyczkowski, ze względu na kaliber nazwisk oraz zaangażowanie w powstanie Radia 357, któremu poświęcili się na wyłączność od początku, zasługują na wyjątkowe miejsca w tej strukturze i powinni cieszyć się specjalnymi względami" - czytamy we wpisie na profilu Radia 357 na Facebooku.
Skład zarządu ustalą wspólnie spółdzielnia i spółka z o.o. W Radiu 357 nie będzie ani redaktora naczelnego, ani dyrektora muzycznego.
Radio 357 opisało swoją strukturę na Facebooku (fot. materiały prasowe)
- Wybraliśmy taką formę, bo jest nam najbliższa. Wymusza konsensus, nie ma nakazowego, hierarchicznego, korporacyjnego ładu. W takiej strukturze już pracowaliśmy. Teraz chcemy zbudować miejsce, którego wszyscy będziemy gospodarzami. Nie oznacza to, że o każdej sprawie decydować będą wszyscy, ale chodzi o to, by zgadzać się co do kierunków i strategii, wybierać ją głosem większości - mówi Tomasz Michniewicz.
Radio 357 ma rozpocząć nadawanie w grudniu, ale zaczęło już przygotowywać pierwsze audycje. Dziś na platformie Open FM zostało uruchomione Radio 357 Przedpremierowo. Specjalną audycję między godz. 7 a 9 rano poprowadził Marcin Łukawski. Rozmawiał m.in. z Tomaszem Rożkiem. W planach są kolejne programy, m.in. "Muzyka ciszy" Marka Niedźwieckiego (emisja jest planowana 1 listopada).
Kto jest z nami? "Wracamy. Krok po kroczku budujemy Radio357" - powiedział właśnie @marcin_lukawski pic.twitter.com/mVXkCLPda4
— Radio 357 (@radio_357) October 22, 2020
Rząd planował zmianę korzystnego opodatkowania spółek komandytowych od 1 stycznia 2021 roku, ale z ostatnich zapowiedzi wynika, że ta zmiana może nastąpić w maju przyszłego roku.
Radio 357 wsparło dotychczas w serwisie Patronite.pl prawie 11 tys. patronów, którzy wpłacili niemal 270 tys. zł.
⇒ ZOBACZ TEŻ: Trójka bez kultowych audycji
(KOZ, 22.10.2020)