"Śledztwo Pisma" uruchomiło cykl "Śledztwo w liczbach"
Pierwszy artykuł w ramach cyklu "Śledztwo w liczbach" dotyczy największych zagrożeń dla życia młodzieży (screen Sledztwopisma.pl)
W ramach cyklu "Śledztwo w liczbach" mają powstawać analityczne teksty oparte na danych. Artykuły, których autorem jest Daniel Rząsa, redaktor naczelny 300Gospodarka.pl, będą w szerszej perspektywie opisywać tematy poruszane w podcaście.
Razem z każdym odcinkiem drugiego sezonu "Śledztwa Pisma" będzie publikowany artykuł ze statystykami i szerszym opisem problemu, który jest poruszany w reporterskim serialu.
– Podcast skupia się na ludziach i o ile część danych można tam przemycić, to trudniej jest pokazać większy zakres problemu. To zawsze lepiej opisać graficznie – mówi Daniel Rząsa, redaktor naczelny 300Gospodarka.pl i autor artykułów w ramach cyklu "Śledztwo w liczbach".
Pierwszy artykuł jest już dostępny i dotyczy największych zagrożeń dla życia młodzieży.
A tutaj trochę odpoczywam od tematów gospodarczych, ale temat zupełnie nierelaksujący: dlaczego i jak umiera polska młodzież. #datajournalism #dataviz #dziennikarstwodanych #statystyki #śledztwowliczbach https://t.co/D9kQCznOyN
— Daniel Rzasa (@danielrzasa) October 7, 2020
Cykl "Śledztwo w liczbach" powstał w ramach projektu IJ meets IT – collaborative investigative journalism, realizowanego przez agencję n-ost i sfinansowanego przez niemiecki Urząd Spraw Zagranicznych.
Drugi sezon "Śledztwa Pisma" miał oficjalną premierę w zeszłym tygodniu. Jego autorką jest Barbara Sowa, która w podcaście opowiada historię trzech zagadkowych śmierci nastolatek z Dolnego Śląska.
(BAE, 08.10.2020)