Dział: PRASA

Dodano: Sierpień 26, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

"Swobodnyje Nowosti" z zakazem druku na Białorusi

"Swobodnyje Nowosti" mają te same kłopoty co inne blokowane tytuły - "awaria" maszyny drukarskiej, zepsuty samochód dostawczy (screen: Sn-plus.com)

- Jeszcze jeden tygodnik z zakazem druku na Białorusi. Tym razem chodzi o "Swobodnyje Nowosti" - donosi na Twitterze dziennikarz Andrzej Poczobut. 

W ubiegłym tygodniu władza nie dopuściła do wydrukowania dwóch numerów dziennika "Komsomolskaja Prawda". Powodem braku publikacji miały być powtarzające się awarie maszyny drukarskiej. Z większymi lub mniejszymi kłopotami borykają się inne gazety na Białorusi. We wtorek nie ukazał się jeden z najbardziej opiniotwórczych tygodników - "Swobodnyje Nowosti".

Redakcja tygodnika opublikowała na stronie internetowej wyjaśnienie, podobne do tego, jakie w ubiegłym tygodniu na swojej stronie zamieszczała "Komsomolskaja Prawda". Wskazuje na utrudnienia i choć oficjalnego zakazu nie wydano, to de facto wydać magazynu nie można. - "Kolejny numer gazety nie ukazał się w Białoruskiej Drukarni i nie dotarł do Państwa. Wyjaśnienia są dokładnie takie same, jak w sytuacji z naszymi kolegami z innych niepaństwowych mediów - awaria samochodu, problemy ze sprzętem. Jedno jest pewne: pole informacyjne jest czyszczone, próbują odizolować ludzi od prawdziwego słowa. Nikt nie wie, kiedy rząd zda sobie sprawę, że dojrzałych problemów w społeczeństwie nie rozwiąże ostra presja i zakazy. W międzyczasie zamieszczamy na naszej stronie materiały z niewydrukowanego numeru" - zakomunikowała redakcja "Swobodnych Nowosti".

Wcześniej białoruska władza blokowała ponad 70 witryn internetowych. Od 9 sierpnia nie działa tam portal niezależnego Białoruskiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

(MAC, 26.08.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.