Temat: na weekend

Dział: INTERNET

Dodano: Lipiec 10, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Firma Sekielskich w 2019 roku miała prawie 1,5 mln zł przychodu z darowizn

Bracia Sekielscy za "Tylko nie mów nikomu" otrzymali Polską Nagrodę Filmową Orły 2020 w kategorii najlepszy dokument (fot. Piotr Molecki/East News)

Kombinat Medialny, firma producencka braci Sekielskich, miał w 2019 roku 40,3 tys. zł przychodu netto ze sprzedaży (611,6 tys. w 2018 roku). Pozostałe przychody operacyjne wyniosły 538 tys. zł, a zysk netto - 157,4 tys. zł (88,6 tys. zł w 2018). Przychody z tytułu darowizn na realizację filmów dokumentalnych wyniosły 1,48 mln zł.

Spółka nie zatrudniała nikogo na etacie, nie wypłaciła wynagrodzeń członkom zarządu. Prezesem jest Marek Sekielski, a Tomasz Sekielski jest jedynym członkiem zarządu.

Sekielscy stworzyli dwa głośne filmy o tuszowaniu pedofilii w polskim Kościele katolickim. "Tylko nie mów nikomu" miał premierę 11 maja 2019 roku. Jest dostępny na YouTube, gdzie dotychczas odtworzono go prawie 24 mln razy.

"Zabawa w chowanego" miała premierę 16 maja 2020 roku, a dotąd odtworzono ten film 7,4 mln razy.

Kolejnym filmem braci Sekielskich będzie produkcja o SKOK. Jego premiera ma się odbyć na przełomie tego i przyszłego roku. W czerwcu po przerwie spowodowanej pandemią Sekielscy wrócili do zdjęć.

Trzeci film dotyczący pedofilii w Kościele, planowany na przyszły rok, ma opowiadać o odpowiedzialności Jana Pawła II za tuszowanie przestępstw dokonanych za jego pontyfikatu. Film jest na etapie dokumentacji.

"Zabawa w chowanego" powstała z darowizn bezpośrednich. Budżet produkcji wyniósł około 120 tys. zł. Na "Tylko nie mów nikomu" i dwa pozostałe filmy Sekielskich internauci wpłacają w serwisie Patronite.pl. Do osiągnięcia założonego celu w wysokości 1 mln zł na trzecią produkcję o pedofilii brakuje jeszcze około 68 tys. zł. 1854 patronów wspiera przedsięwzięcie kwotą ponad 62 tys. zł miesięcznie (łącznie wpłacili już ponad 1,94 mln zł). 

Galeria: Gala Grand Press 2019

Tomasz Sekielski zdobył tytuł Dziennikarza Roku 2019. 13 lat wcześniej też odbierał statuetkę.

(JSX, 10.07.2020)

Pozostałe tematy weekendowe

Mniej miejsc w redakcji "GW"
"To nie jest nowa Trójka, to Radio Nowy Świat"
* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.