Dział: INTERNET

Dodano: Lipiec 01, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Indie zablokowały TikTok i 58 innych chińskich aplikacji

TikTok po raz pierwszy został zablokowany w Indiach już ponad rok temu (fot. Kon Karampelas/Unsplash.com)

Rząd Indii podjął decyzję o zablokowaniu 59 aplikacji opracowanych przez chińskie firmy. Wśród objętych zakazem jest należący do ByteDance serwis TikTok, dla którego Indie są największym rynkiem.

W maju TikTok, Club Factory, UC Browser (wyszukiwarka Alibaby) i serwis społecznościowy WeChat (Tencent) miały w Indiach ponad 500 mln aktywnych użytkowników. Wśród objętych blokadą znalazły się też m.in. UC News, CM Browser, Shareit i ES File Explorer. Powodem takiej decyzji są obawy, że firmy były „zaangażowane w działania, które szkodzą suwerenności i integralności Indii, obronie oraz bezpieczeństwu państwa i porządku publicznego”. Indie otrzymały wiele skarg od użytkowników na naruszanie polityki prywatności, bezpieczeństwa danych. 

TikTok, mający w Indiach ponad 120 mln użytkowników, po raz pierwszy - na krótko - został w Indiach zablokowany w sklepach Play Store i App Store w kwietniu ub.r. (później blokadę cofnięto).

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(MAC, 01.07.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.