"Dziennik Gazeta Prawna" obniża podstawę wynagrodzeń
W kwietniu średnia sprzedaż ogółem "Dziennika Gazety Prawnej" wyniosła 30 993 egz.
Pracownicy redakcji "Dziennika Gazety Prawnej" (Infor Biznes) będą mieli na trzy miesiące obniżone podstawy wynagrodzenia i wymiar czasu pracy o 5 proc. Wydawca tytułu ubiega się o wsparcie z tzw. tarczy antykryzysowej.
- Przepisy wymagają, żeby pracodawca obniżył czas pracy, jeśli chce uzyskać dofinansowanie – mówi jeden z dziennikarzy "DGP". Jak dodaje, obniżona będzie tylko podstawa pensji dziennikarzy, a wierszówki pozostaną bez zmian. W zamian pracownicy będą mieli dodatkowy jeden dzień wolny w miesiącu. Zmiany nie weszły jeszcze w życie.
- Jest to związane z sytuacją gospodarczą. Firma zamierza ubiegać się o wsparcie z tarczy antykryzysowej – mówi "Presserwisowi" redaktor naczelny Krzysztof Jedlak.
Według naszego informatora w redakcji nie było zwolnień z powodu oszczędności związanych z pandemią. - Umowy są przedłużane – podkreśla.
Jak wynika z danych ZKDP, w kwietniu średnia sprzedaż ogółem "Dziennika Gazety Prawnej" wyniosła 30 993 egz. (spadek o 11,54 proc. w porównaniu z kwietniem 2019 roku).
Wcześniej z powodu pandemii pensje i czas pracy obniżyły m.in. Agora, Grupa ZPR Media, Burda Media Polska, Edipresse Polska i Wydawnictwo Zwierciadło.
(JSX, 05.06.2020)