Dział: PUBLIC RELATIONS

Dodano: Maj 28, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Pierwszy prezes Ordo Iuris rzecznikiem Sądu Najwyższego

Aleksander Stępkowski na stanowisku rzecznika Sądu Najwyższego zastąpił Michała Laskowskigo (screen YouTube "Rodzina ma głos")

Małgorzata Manowska, nowa pierwsza prezes Sądu Najwyższego, mianowała na stanowisko rzecznika SN sędziego Aleksandra Stępkowskiego. Zajął on miejsce zwolnione przez Michała Laskowskiego, który złożył rezygnację wraz z zakończeniem kadencji poprzedniej prezes SN Małgorzaty Gersdorf.

Aleksander Stępkowski to profesor Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, współtwórca i pierwszy prezes Instytutu na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris (rozstał się z nim w 2016 roku).

W latach 2015-2016 był wiceministrem spraw zagranicznych (resortem kierował wtedy Witold Waszczykowski). Odpowiadał za traktaty i prawa człowieka. W 2019 prezydent Andrzej Duda powołał go do Sądu Najwyższego, a od 15 do 25 maja 2020 pełnił obowiązki pierwszego prezesa Sądu Najwyższego.

Jest współautorem książki „Dyktatura gender”.

Galeria: Najlepsze fotografie prasowe 2005-2020

(KCZ, 28.05.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.