Temat: pożegnanie

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Kwiecień 07, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Nie żyje Wiktor Bater

Wiktor Bater w 2010 roku otrzymał nagrodę Grand Press w kategorii News (fot. archiwum "Press")

Nie żyje dziennikarz Wiktor Bater, długoletni korespondent w Rosji wielu polskich mediów, korespondent wojenny, były szef newsroomu Superstacji. Miał 53 lata.

Dziennikarz zmarł nagle. Wiktor Bater był korespondentem w Rosji: w latach 1994-1999 Polskiego Radia, TVN (1999-2007), Telewizji Polskiej (2007-2009), a w latach 2009-2011 "Wydarzeń" Polsatu i Polsat News. Współpracował też z Radiem Zet. Później był redaktorem naczelnym regionalnej telewizji internetowej Pomorska.tv. W latach 2015-2019 był szefem newsroomu Superstacji, prowadził tam programy: "Rozmowa dnia" i "Dookoła świata". Ostatnio prowadził programy w Halo.Radio. Pierwszy w polskich mediach poinformował o katastrofie prezydenckiego samolotu w Smoleńsku. W 2010 roku otrzymał nagrodę Grand Press w kategorii News.

W mediach społecznościowych zmarłego dziennikarza żegnali znajomi i przyjaciele, nie tylko ze świata mediów.

"Jeszcze kilka dni temu do siebie pisaliśmy. Nie wiem co się teraz stało. Doskonały dziennikarz, świetny kumpel. Wiktor, jeszcze się porządnie napijemy w jakiejś pozaziemskiej knajpie. Spoczywaj w pokoju, chłopie" - napisał Tomasz Lis, redaktor naczelny "Newsweek Polska".

"Jego pierwsze zetknięcie z Bałkanami i Czeczenią to udział w konwojach @PAH_org z pomocą dla tych krajów. Służył pomocą dziennikarską, nagłaśniając fakty oraz konieczność pomocy. Dzięki Wiktor" - napisała Janina Ochojska, szefowa Polskiej Akcji Humanitarnej.

"Mistrzu. To Ty nauczyłeś mnie wszystkiego. Rzadko chwaliłeś na głos, ale wiedziałam, kiedy zrobiłam dobrą robotę". "Byłeś nie tylko szefem. Byłeś przyjacielem. Byłeś zawsze, gdy Cię potrzebowałam" - wspomina Sylwia Madejska z Superstacji.

"Nie żyje jeden z moich dziennikarskich Nauczycieli, dziennikarz przez wielkie D. Wiktor Bater. Za szybko odszedłeś. Dla mnie zawsze będziesz Królem Życia, który mknie przez Moskwę... i mówi, co myśli..." - to wpis Arlety Bojke, byłej korespondentki TVP w Rosji.

 "Odszedł Wiktor Bater. Jestem w szoku. W ciągu kilku dni dwóch kolegów z naszej korespondenckiej ekipy Polskiego Radia z lat 90. - 28.03 w Rzymie zmarł Marek Lehnert" - napisał Jarosław Kociszewski, były szef redakcji "Holistic" i  były wieloletni korespondent Polskiego Radia na Bliskim Wschodzie.

"RIP, Witek. Zapamiętam nasze wspólne czasy w Moskwie do końca życia" - napisał Bartosz Węglarczyk, redaktor naczelny Onet.pl. 

(JSX, 07.04.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.