Temat: etyka mediów

Dział: PRASA

Dodano: Listopad 21, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

"Tusk zapisał się do Wehrmachtu" - "Gość Niedzielny" przeprasza za kontrowersyjny tytuł

Donald Tusk (fot. Platforma Obywatelska RP / Flickr.com)

"Tusk zapisał się do Wehrmachtu" - tak w internetowym wydaniu "Gościa Niedzielnego" (Instytut Gość Media) zatytułowano felieton Bartosza Bartczaka. Redakcja po kilku minutach zmieniła tytuł i lead.

Tweet Donalda Tuska spowodował spore zamieszanie. Na wpis porównujący strategię Prawa i Sprawiedliwości do planu Kremla zareagowała m.in. premier Beata Szydło, Kancelaria Prezydenta Andrzeja Dudy. 

Na tweet zareagowały również media. W tym redakcja Gosc.pl - internetowego wydania "Gościa Niedzielnego". Bartosz Bartczak z katowickiej redakcji tego tytułu opublikował tekst pod tytułem "Tusk zapisał się do Wehrmachtu". Podobny wpis pojawił się na Twitterze "Gościa".

Tytuł i lead tekstu zostały już po kilku minutach złagodzone, a redakcja przeprosiła w komunikacie opublikowanym na stronie Gosc.pl.

(...) Po pięciu minutach od opublikowania redakcja zmieniła tytuł, uznając, że jest niestosowny i krzywdzący dla jego bohatera oraz że jego zamieszczenie było błędem. Ponieważ jednak wersja z pierwotnym tytułem, mimo szybkiej reakcji, została zauważona, uznaliśmy, że sama zmiana to za mało - i należą się jeszcze przeprosiny. W związku z powyższym - przepraszamy.

(CP, 21.11.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

PODOBNE ARTYKUŁY

Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.