Ambasador Ukrainy krytykuje Kanał Zero  |  Do TVP Info powróci program  |  Ukraińskie media szeroko komentują odebranie Zełenskiemu Orderu Orła Białego  |  Odejście z Papaya Films  |  Widownia magazynu motoryzacyjnego TVP 2  |  Nowa produkcja TVP VOD  |  Kanał TBN Polska  |  Miesięcznik "Elle" podrożał  |  Finanse właściciela Radia Strefa FM  |  TTcomm zakończył rok z 401 tys. zł zysku  |  WP Holding ma nową strategię  |  Serwis Sportowy Poznań przejęty  |  Berlin-Chemie wybiera agencję  |  Insignia kończy repozycjonowanie i zmienia strukturę  |  Euvic Media i Aplan Media wygrały przetarg  |  Małopolska szuka agencji  |  Tomasz Fornal w kampanii  |  Head of performance w Harbingers  |  oLive media  |  Fakro oficjalnym partnerem PZPN  |  Disney uruchomił interaktywną platformę ESPN Fan House  |  Większość Brytyjczyków chce podniesienia podatków dla big techów  |  Zapraszamy do newslettera "Presserwis" – dziś 39 newsów ze świata mediów i reklamy  | 

Ambasador Ukrainy krytykuje Kanał Zero  |  Do TVP Info powróci program  |  Ukraińskie media szeroko komentują odebranie Zełenskiemu Orderu Orła Białego  |  Odejście z Papaya Films  |  Widownia magazynu motoryzacyjnego TVP 2  |  Nowa produkcja TVP VOD  |  Kanał TBN Polska  |  Miesięcznik "Elle" podrożał  |  Finanse właściciela Radia Strefa FM  |  TTcomm zakończył rok z 401 tys. zł zysku  |  WP Holding ma nową strategię  |  Serwis Sportowy Poznań przejęty  |  Berlin-Chemie wybiera agencję  |  Insignia kończy repozycjonowanie i zmienia strukturę  |  Euvic Media i Aplan Media wygrały przetarg  |  Małopolska szuka agencji  |  Tomasz Fornal w kampanii  |  Head of performance w Harbingers  |  oLive media  |  Fakro oficjalnym partnerem PZPN  |  Disney uruchomił interaktywną platformę ESPN Fan House  |  Większość Brytyjczyków chce podniesienia podatków dla big techów  |  Zapraszamy do newslettera "Presserwis" – dziś 39 newsów ze świata mediów i reklamy  | 

Ambasador Ukrainy krytykuje Kanał Zero  |  Do TVP Info powróci program  |  Ukraińskie media szeroko komentują odebranie Zełenskiemu Orderu Orła Białego  |  Odejście z Papaya Films  |  Widownia magazynu motoryzacyjnego TVP 2  |  Nowa produkcja TVP VOD  |  Kanał TBN Polska  |  Miesięcznik "Elle" podrożał  |  Finanse właściciela Radia Strefa FM  |  TTcomm zakończył rok z 401 tys. zł zysku  |  WP Holding ma nową strategię  |  Serwis Sportowy Poznań przejęty  |  Berlin-Chemie wybiera agencję  |  Insignia kończy repozycjonowanie i zmienia strukturę  |  Euvic Media i Aplan Media wygrały przetarg  |  Małopolska szuka agencji  |  Tomasz Fornal w kampanii  |  Head of performance w Harbingers  |  oLive media  |  Fakro oficjalnym partnerem PZPN  |  Disney uruchomił interaktywną platformę ESPN Fan House  |  Większość Brytyjczyków chce podniesienia podatków dla big techów  |  Zapraszamy do newslettera "Presserwis" – dziś 39 newsów ze świata mediów i reklamy  | 

Temat: prasa

Dział: PRASA

Dodano: Sierpień 22, 2016

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Tomasz Wróblewski nie jest już naczelnym "Wprost"

Tomasz Wróblewski nie jest już redaktorem naczelnym tygodnika "Wprost" (AWR "Wprost"). Pracami redakcji od poniedziałku kieruje Jacek Pochłopień.

– Dzisiaj żegnam się z redakcją, ale decyzję o tym podjąłem już przed wakacjami. Rozstanie odbyło się za porozumieniem stron. Kolejny numer tygodnika będzie przygotowywany już pod redakcją osoby, która przejmie moje obowiązki – mówi Tomasz Wróblewski. Czy pozostaje w mediach? – Za wcześnie, aby o tym mówić – ucina.

PRZECZYTAJ TEŻ: Człowiek z trotylu, czyli jak Tomasz Wróblewski nie wyleciał z mediów.

Naczelnym "Wprost" został w marcu 2015 roku. Zastąpił na tym stanowisku Sylwestra Latkowskiego, który pełnił tę funkcję od stycznia 2013 roku.
”Jako wydawca, dziękuję Tomaszowi Wróblewskiemu za podjęcie wyzwania uspokojenia atmosfery wokół Wprost po publikacjach wielu niezwykle trudnych materiałów dziennikarskich, w szczególności związanych z tzw. aferą taśmową. To zadanie skutecznie zrealizował. Dzisiaj jednak Wprost potrzebuje dalej idącej zmiany. Życzę Tomaszowi Wróblewskiemu kolejnych sukcesów i wyzwań zawodowych nie mniejszych niż te, które do tej pory były jego udziałem – stwierdził Michał M. Lisiecki, prezes PMPG Polskie Media, właściciela tygodnika ”Wprost”.

Wydawca poinformował, że od poniedziałku pracami redakcji "Wprost" kieruje wicenaczelny tygodnika Jacek Pochłopień. Wraz z odejściem Tomasza Wróblewskiego stanowisko stracił również jego zastępca, Mariusz Staniszewski. Wicenaczelnym "Wprost" ponownie został Marcin Dzierżanowski.

W komunikacie napisano, że wydawca oczekuje od nowego kierownictwa redakcji realizacji spójnej wizji tygodnika, który nie będzie postrzegany jako prawicowy czy lewicowy. ”Od zawsze wierzę, że na rynku jest miejsce dla tygodnika środka, neutralnego politycznie, udostepniającego swoje łamy ciekawym rozmówcom, merytorycznego i ambitnego” – uważa Michał M. Lisiecki.

Wydawca nie szuka obecnie nowego redaktora naczelnego. „Jednak ustaliliśmy z obecnym szefem redakcji, że jeżeli pojawi się poważna kandydatura, będziemy o niej rozmawiać” – zaznacza Lisiecki.

Tomasz Wróblewski wcześniej kierował redakcjami "Rzeczpospolitej", tygodnika "Newsweek Polska" i "Dziennika Gazety Prawnej.

(IKO, KOZ, 22.08.2016)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.