Program 1 Polskiego Radia jest produktem zdecydowanie niedocenianym reklamowo
Głównym tego powodem jest stereotypowe wyobrażenie o słuchaczu Jedynki, jako o osobie w podeszłym wieku. Reklamodawcy bardzo często opisując swoje grupy demograficzne nie przekraczają w opisie wieku 50 lat, tak jakby osoby powyżej 50. roku życia nie kupowały samochodów, nie miały oszczędności, ani nie używały telefonów komórkowych.
Fakty są jednak takie, że analizując profil słuchacza Programu 1 Polskiego Radia widzimy, że za pomocą tej stacji możemy z powodzeniem dotrzeć do osób już od 40. roku życia. Stacja od lat małymi krokami zmienia się i pozyskuje tych "młodszych" słuchaczy. Z powodzeniem może funkcjonować w większej ilości kampanii niż jedynie tych skierowanych wyłącznie do targetów powyżej 50. czy 60. roku życia.
Ponadto Jedynka oferuje prawdziwie unikalny produkt w postaci stacji w dużej części mówionej, zawierającej materiały z wielu dziedzin życia, a nie tylko muzykę, która stanowi wyłączną zawartość 90 proc. polskiego rynku radiowego. Z całą pewnością zaangażowanie słuchacza w kontent Jedynki, i uważność w jej słuchaniu jest wyższa niż w stacjach muzycznych, które z definicji nie mają angażować, ale "nie przeszkadzać".
Jesienią ub.r. Jedynka zaczęła funkcjonować w bardzo udanym pakiecie Okularnik, wraz z Trójką i stacjami Agory. Pakiet skupia słuchaczy w wieku już od 35-40 lat, o bardzo atrakcyjnych innych parametrach demograficznych. Dzięki dobrej wycenie i wysokich wskaźnikach ma szansę przełamać stereotypy kojarzone dotychczas z Jedynką, a w przyszłości spowodować jeszcze większą obecność stacji w media planach.
Monika Nowak, deputy buying director w domu mediowym OMD
(01.06.2012)