Dział: PERSONALIA

Dodano: Lipiec 07, 2011

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Jarosław Hasiński rekomendowany na prezesa Polskiego Radia

Jarosław Hasiński wygrał konkurs na nowego prezesa publicznego radia. Wczoraj rada nadzorcza rekomendowała też dwóch członków do zarządu radia: Henryka Cicheckiego i Jolantę Wiśniewską.

Późnym wieczorem rada nadzorcza Polskiego Radia wybrała nowy, trzyosobowy zarząd - z tym że zgodnie z ustawą o radiofonii i telewizji rada nadzorcza wnioskuje o powołanie danych osób do zarządu, natomiast zatwierdza te kandydatury i powołuje zarząd Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji. Decyzją rady nadzorczej prezesem powinien więc ponownie zostać dotychczas pełniący tę funkcję Jarosław Hasiński, a członkami zarządu Jolanta Wiśniewska i Henryk Cichecki. Wiadomo, że Hasiński wygrał stosunkiem głosów 4:3. Wyboru nie chcieli komentować wczoraj sami członkowie rady nadzorczej. – Okazał się najlepszym kandydatem – mówi tylko o Hasińskim Stanisław Jędrzejewski, przewodniczący rady nadzorczej. Dodaje, że sam na Hasińskiego nie głosował. Jarosław Hasiński pełni funkcję prezesa Polskiego Radia od listopada 2009 roku. Wcześniej był m.in. dyrektorem poznańskiej TVP oraz Agencji Produkcji Audycji Telewizyjnych. Henryk Cichecki od marca br. zasiada w radzie nadzorczej TVP, w przeszłości był członkiem zarządu Polskiego Radia i zasiadał w radzie nadzorczej mazowieckiego Radia dla Ciebie. Jolanta Wiśniewska była m.in. naczelną Radia Eska i szefową marketingu RMF FM, a ostatnio członkiem rady nadzorczej Związku Przedsiębiorców i Pracodawców. Wyścig o fotel prezesa radia przegrali dawniej kierujący nim Andrzej Siezieniewski i dotychczasowy członek zarządu Władysław Bogdanowski. Do zarządu nie dostali się także kandydaci na jego członków: Janusz Daszczyński, Marek Kassa, Krzysztof Klimaszewski, Mariusz Kosieradzki, Paweł Majcher, Paweł Mathia i Maciej Ramus. Dzisiaj uchwała rady nadzorczej zostanie przesłana do KRRiT. Żeby Hasiński objął urząd, KRRiT powinna szybko tę uchwałę zatwierdzić - w przyszłym tygodniu prezydent może bowiem potwierdzić wygaśnięcie kadencji Krajowej Rady.

(TAM, 07.07.2011)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.