Dział: RADIO

Dodano: Luty 09, 2010

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Inicjatywa na rzecz Badania Radia w Internecie już bez GG Network

Prace nad standardem badania radia w Internecie mają być dalej prowadzone bez udziału GG Network SA – zdecydował Komitet Badań Radiowych wraz z Polskimi Badaniami Internetu.

Wczoraj KBR i PBI oświadczyły, że zakończyły współpracę z GG Network w ramach Inicjatywy na rzecz Badania Radia w Internecie. ”KBR i PBI zdecydowały się dalej samodzielnie pracować nad stworzeniem jednego standardu badań słuchalności radia w sieci. Stało się to po wielu zastrzeżeniach do działań GG Network, zgłaszanych publicznie nie tylko przez KBR, ale też m.in. PBI i instytuty badawcze” – czytamy w oświadczeniu. Chodzi o chwalenie się przez GG Network liczbą słuchaczy platformy internetowej Open.fm (spółka powołała się na dane GemiusStream, do których KBR ma zastrzeżenia) i podawaniem, że jest najpopularniejszym radiem internetowym. Członkom KBR nie podobał się też skierowany do konkurencyjnych firm apel GG Network o upublicznienie słuchalności ich kanałów internetowych. ”W trosce o dobro nowego standardu twórcy Inicjatywy na rzecz Badania Radia w Internecie chcą pracować wyłącznie w gronie instytucji i firm dbających o całą branżę radia internetowego, przestrzegających zasad etycznych, potrafiących rzetelnie analizować dane i nie wyciągających z nich nieuprawnionych wniosków” – napisano w oświadczeniu. Członkowie KBR ponadto zadeklarowali, że do czasu ”stworzenia standardu pomiaru słuchalności kanałów w Internecie, nie posługują się żadnymi cząstkowymi danymi ani badaniami, które nie mogą być weryfikowane przez innych uczestników rynku”. – Działania GG Network szkodziły Inicjatywie. Nie mogliśmy inaczej postąpić – twierdzi Andrzej Garapich, prezes PBI. KBR i PBI zdecydowały w ten sposób, mimo że w lipcu ub.r., gdy zawiązywała się Inicjatywa, deklarowano, że jest ona otwarta dla wszystkich uczestników rynku. – Pierwsze słyszę – tak zareagował na komunikat Krzysztof Łada, dyrektor biura reklamy GG Network, który od nas dowiedział się o zakończeniu współpracy z Inicjatywą. – To jest zagranie ze strony KBR mocno zachowawcze. Byliśmy w towarzystwie barbarzyńcą, który chciał zburzyć istniejący układ – ocenia Łada. I dodaje: – Decyzja KBR i PBI nie oznacza, że zrezygnujemy z prac nad tworzeniem standardu badania.

(KOZ, 09.02.2010)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.