Paweł Kapusta będzie dyrektorem wydawniczym "Rzeczpospolitej" i "Parkietu"
Paweł Kapusta (fot. materiały prasowe)
Paweł Kapusta, były redaktor naczelny Wirtualnej Polski, od jesieni będzie dyrektorem wydawniczym "Rzeczpospolitej" i "Parkietu" (Gremi Media) – ustalił nieoficjalnie "Presserwis".
Paweł Kapusta będzie odpowiadał za całość funkcjonowania redakcji oraz dalszy rozwój tytułów, ze szczególnym naciskiem na wzmocnienie serwisów internetowych jako centralnego punktu kontaktu z czytelnikiem.
W połowie stycznia Paweł Kapusta poinformował o odejściu z Wirtualnej Polski. "10 lat - i to by było na tyle. Podjąłem decyzję o odejściu z Wirtualnej Polski. To moja decyzja i nie jest ona wynikiem żadnego konkretnego wydarzenia ani nacisku. Nadszedł czas na kolejny etap zawodowy - dostałem bardzo ciekawą propozycję i zdecydowałem się ją przyjąć" - napisał w mediach społecznościowych.
Paweł Kapusta do zespołu Wirtualnej Polski dołączył w listopadzie 2016 roku jako dziennikarz sportowy. W 2020 roku został redaktorem naczelnym serwisu WP Sportowe Fakty. W 2021 roku awansował na wicenaczelnego WP ds. treści premium. Zarządzał WP Magazynem. Od marca 2023 roku był redaktorem naczelnym portalu. Trzykrotnie nominowany do nagrody Grand Press w kategorii Reportaż prasowy, jest laureatem tej nagrody w 2022 roku.
(GK, 15.04.2026)










