Dział: TELEWIZJA

Dodano: Listopad 09, 2025

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Serial sensacyjny "Drelich" oglądało w TVP 1 średnio 1,07 mln widzów

W serialu "Drelich" główną rolę zagrał Filip Pławiak (fot. materiały prasowe)

Serial sensacyjny "Drelich" przyciągał do TVP 1 średnio 1,07 mln oglądających.

Jedynka nadawała serial od 14 września w niedziele o 20.25. Emitując go, miała średnio 8,39 proc. udziału w grupie ogólnej 4+ i 6,04 proc. w komercyjnej 16-59. Najwięcej widzów zgromadził pierwszy odcinek – średnio 1,23 mln. Kolejne miały powyżej 1 mln widzów. Dopiero dwa ostatnie spadły poniżej tego poziomu. Przedostatni przyciągnął średnio 924 tys. widzów, a ostatni – 936 tys.

"Drelich" oparty na książce Jakuba Ćwieka

Dla porównania, w październiku 2025 roku kanał TVP 1 miał średnio 6,39 proc. w 4+ i 4,48 proc. w 16-59.

Czytaj też: Serial obyczajowy "Barwy szczęścia" przyciąga do TVP 2 średnio 1,41 mln widzów

W tym paśmie TVP 1 wiosną 2025 roku pokazywał drugi sezon serialu "Zatoka szpiegów" (gromadził średnio 1,44 mln widzów; 10,9 proc. w 4+ i 7,58 proc. w 16-59), a jesienią 2024 roku – "Grę z Cieniem" (średnio 1,51 mln widzów; 11,38 proc. w 4+ i 7,17 proc. w 16-59).

Siedmioodcinkowy "Drelich" oparty jest na książce Jakuba Ćwieka. Scenariusz powstał dzięki współpracy autora z Bartoszem Staszczyszynem. Tytułowym bohaterem był warszawski złodziej i włamywacz grany przez Filipa Pławiaka. 

TVP 1 w niedzielnym pasmie wieczornym od 9 listopada nadawać będzie inną produkcję – serial "Czarna śmierć", opowiadający o epidemii ospy we Wrocławiu w 1963 roku.

Dane: Nielsen Media

Czytaj też: Związkowcy z Telewizji Polskiej chcą 2,5 tys. zł dla pracowników na święta

(MNIE, 09.11.2025)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.