Dział: TELEWIZJA

Dodano: Czerwiec 20, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

"Ród Smoka" wracając z drugim sezonem zdominował platformę Max

"Ród Smoka" wrócił 16 czerwca, blisko rok i osiem miesięcy po zakończeniu pierwszego sezonu (fot. materiały prasowe)

Premiera drugiego sezonu serialu HBO "Ród Smoka" ("House of the Dragon") zapewniła platformie Max największą jak dotąd widownię w trakcie jednego dnia.

Emisja pierwszego sezonu prequela "Gry o tron" w tygodniu poprzedzającym premierę "dwójki" zapewniło największe zainteresowanie tytułem oryginalnej produkcji HBO od 19 miesięcy.

Premierę drugiego sezonu w niedzielę wieczorem w Stanach Zjednoczonych obejrzało 7,8 mln widzów. Premiera pierwszego sezonu w podobnym czasie była oglądana przez 10 mln widzów na różnych platformach. Odcinek ten zgromadził największą widownię spośród wszystkich nowych seriali w historii HBO, a ostatecznie wszystkie odcinki na wszystkich platformach oglądało średnio 29 mln widzów.

Koncern Warner Bros. Discovery, do którego należą HBO i Max oznajmił, że "House of Dragon" osiągnął "największą w historii premierę sezonu 2 dla usług transmisji strumieniowej WBD w Europie”.

Premiera drugiego sezonu była najchętniej omawianym odcinkiem dowolnego serialu Original w kanałach społecznościowych od czasu premiery platformy Max.

Finał pierwszego sezonu na HBO Max (według starego nazewnictwa) trafił w październiku 2022 roku.

(MAC, 20.06.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.