Dział: PRASA

Dodano: Czerwiec 20, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Kreml: toczą się rozmowy ws. wymiany więźniów, która ma objąć Gershkovicha

Evan Gershkovich od ponad roku jest więziony przez Rosję (screen: YouTube/NBC News)

Kreml poinformował oficjalnie o nawiązaniu kontaktu ze Stanami Zjednoczonymi w związku z możliwą wymianą więźniów z udziałem Evana Gershkovicha, reportera "Wall Street Journal", od ponad roku przebywającego w areszcie pod zarzutem szpiegostwa.

Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow zacytował uwagi prezydenta Władimira Putina z początku tego miesiąca, jakie miały paść podczas spotkania z redaktorami międzynarodowych agencji informacyjnych. Putin oświadczył wówczas, że Rosja i Stany Zjednoczone są w tej sprawie w kontakcie.

"Chcę jeszcze raz przypomnieć rozmowę prezydenta z szefami agencji informacyjnych w Petersburgu, który potwierdził, że takie kontakty istnieją. Rozmowy się toczą, ale powinny być nadal prowadzone w całkowitej ciszy. W związku z tym nie można podawać żadnych komunikatów, oświadczeń ani informacji w tej sprawie” - oświadczył Pieskow.

Na 26 czerwca zaplanowano proces Gershkovicha, ale decyzją sądu ma się toczyć za zamkniętymi drzwiami.

(MAC, 20.06.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.