Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Czerwiec 22, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Trzyodcinkowy dokument "Król Zanzibaru" o Pili Pili od 28 czerwca w Playerze

– "Król Zanzibaru" to prawdziwie kryminalna historia, choć odbywająca się w rajskiej scenerii – komentuje Dorota Eberhardt (fot. materiały prasowe)

Od 28 czerwca w serwisie Max oglądać będzie można trzyodcinkową serię dokumentalną "Krój Zanzibaru" o Wojciechu Żabińskim, założycielu sieci hoteli Pili Pili.

"Król Zanzibaru" ma odkrywać kulisy piramidy finansowej zbudowanej przez Wojciecha Żabińskiego, znanego w sieci jako "Wojtek z Zanzibaru". Na początku pandemii wykorzystał on brak obostrzeń i założył na tej wyspie sieć hoteli Pili Pili.

Czytaj też: TVP zakończyła zdjęcia do serialu na podstawie powieści Bronisława Wildsteina. Są Książkiewicz i Trojan

"To historia rozkwitu i upadku imperium hotelowego oraz projektu developerskiego, w którym liczba poszkodowanych sięga kilkuset osób, a straty liczone są w milionach złotych" – czytamy w opisie produkcji. W serialu głos zabiorą poszkodowani, którzy najpierw zaznali życia na rajskiej wyspie, a potem stracili wszystko.

"»Król Zanzibaru« to prawdziwie kryminalna historia, choć odbywająca się w rajskiej scenerii" – komentuje Dorota Eberhardt, dyrektorka programowa platformy Max. "Ta historia przez wiele tygodni nie schodziła z czołówek gazet i portali, dziś jest szansa poznać jej kulisy" – dodaje.

Producentem ze strony platformy jest Magda Szczawińska, serię wyprodukowała firma Inborn Media. Max udostępni wszystkie trzy odcinki serii w dniu premiery, czyli 28 czerwca.

Czytaj też: Robert Janowski wraca do "Jaka to melodia?". Na początku sierpnia ruszają nagrania

(KOZ, 22.06.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.