Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Czerwiec 19, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Maciej Stanecki, który zasiadał we władzach TVP z Jackiem Kurskim, poza zarządem GPW DAI

Maciej Stanecki w zarządzie GPW DAI zasiadał od 2023 roku (screen: YouTube/MMC Polska)

Maciej Stanecki nie jest już wiceprezesem GPW DAI SA, powołanej przez Giełdę Papierów Wartościowych spółki przygotowującej platformę transakcyjną do dynamicznej podmiany reklam telewizyjnych.

– Z końcem maja przestałem pełnić funkcję wiceprezesa – potwierdza "Presserwisowi" Maciej Stanecki, nie odnosząc się do pytania o powody. – O sprawy spółki proszę pytać biuro prasowe GPW – ucina.

Stanecki zasiadał w zarządzie TVP z Kurskim

Stanecki wszedł do zarządu GPW DAI w 2023 roku razem z Pawłem Laskowskim, który pozostaje na stanowisku prezesa spółki.

Czytaj też: TVP wciąż nie porozumiała się z BGK co do wykupu swoich obligacji o wartości 550 mln zł

Od stycznia 2016 roku do marca 2019 Maciej Stanecki zasiadał w zarządzie TVP razem z Jackiem Kurskim (Stanecki z telewizją publiczną związany był już w latach 2006-2010). Następnie pracował w WFDiF jako zastępca dyrektora i p.o. dyrektor. Odpowiadał m.in. za projekty digitalizacji i rekonstrukcji archiwów filmowych.

W przeszłości był m.in. redaktorem programowym TV Puls, kierownikiem redakcji nowych mediów w TVN 24 i szefem pionu produkcji w TV Republika. 

W 2022 roku informowano, że GPW na stworzenie platformy DAI wraz z pozyskanym grantem z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju przeznaczyła 33,6 mln zł. Pod koniec marca 2024 roku stanowisko prezesa GPW objął Tomasz Bardziłowski, który zastąpił Marka Dietla.

Czytaj też: Spada zaufanie do mediów informacyjnych w Polsce. Nowy raport Reuters Institute

(KOZ, 19.06.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.