Dział: INTERNET

Dodano: Czerwiec 14, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

PTWP chce wypłacić dywidendę. Prawie 6 mln zł od spółki wydającej branżowe serwisy

Wojciech Kuśpik, prezes PTWP, chce kontynuować politykę dzielenia się zyskiem z akcjonariuszami (fot. materiały prasowe)

Aż 5,8 mln zł chce wypłacić w ramach dywidendy zarząd PTWP (Polskiego Towarzystwa Wspierania Przedsiębiorczości). Na każdą akcję spółki przypadnie 4,69 zł.

PTWP, wydawca branżowych serwisów internetowych, czasopism i operator katowickiego Spodka i Międzynarodowego Centrum Kongresowego oraz organizator Europejskiego Kongresu Gospodarczego, osiągnął w ubiegłym roku 5,806 mln zł zysku w ujęciu jednostkowym. Zarząd spółki zarekomendował, żeby 5,803 mln zł (po 4,69 zł na akcję) przeznaczyć na dywidendę, a 3,2 tys. zł na kapitał zapasowy. Jako datę ustalenia praw do dywidendy zaproponowano 8 lipca, a jej wypłatę - 16 lipca.

Zgodę na wypłatę dywidendy musi wyrazić walne zgromadzenie. Większość w nim (70,78 proc. udziałów) ma Wojciech Kuśpik, prezes PTWP.

"Zgodnie z naszymi wcześniejszymi zapowiedziami chcemy kontynuować politykę dywidendową oraz dzielić się zyskiem z akcjonariuszami. Wypracowaliśmy w ubiegłym roku solidne wyniki finansowe i udowodniliśmy, że potrafimy elastycznie dostosować się do dynamicznie zmieniających warunków gospodarczych" - skomentował Wojciech Kuśpik w komunikacie.

PTWP jest notowana na rynku New Connect. Spółka planuje jednak przenosiny na główny rynek Giełdy Papierów Wartościowych.

(PAR, 14.06.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.