Dział: TELEWIZJA

Dodano: Czerwiec 08, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Firma Rochstar w 2023 roku z 1,5 mln zł zysku. Produkuje "Voice of Poland"

Firma Rochstar produkuje m.in. "The Voice of Poland", "The Voice Kids" i "The Voice Senior" dla TVP (fot. materiały prasowe)

Firma producencka Rochstar SA w 2023 roku miała 30,9 mln zł przychodów ze sprzedaży i 1,5 mln zł zysku netto.

Jak wynika ze sprawozdania spółki opublikowanego w Krajowym Rejestrze Sądowym, jej przychody netto ze sprzedaży były o 2,1 proc. wyższe niż w 2022 roku. Koszty sprzedanych produktów, towarów i materiałów spadły do 23,1 mln zł - o 6,1 proc. W górę poszły koszty ogólnego zarządu (związane z utrzymaniem zarządu i komórek organizacyjnych) - o 47,2 proc., do 6,2 mln zł. Zatrudniano średnio siedem osób (jedną mniej).

Rochstar w 2023 roku miał 1,5 mln zł zysku netto (5,7 proc. więcej). Przeznaczono go na pokrycie strat z lat ubiegłych.

"Rok 2023 był stabilnym rokiem w działalności spółki na trudnym i dynamicznie zmieniającym się rynku" - podano w sprawozdaniu.

Prezesem Rochstaru jest Rinke Rooyens, założyciel firmy. Rochstar produkuje m.in. "The Voice of Poland", "The Voice Kids" i "The Voice Senior" dla TVP.

(MNIE, 08.06.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.