Temat: technologie

Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Czerwiec 03, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Donald Trump dołączył do TikToka. I ma już ponad 3 mln obserwujących

Donald Trump na inaugurację zamieścił na TikToku filmik ze swojego pobytu na gali sztuk walki (screen: YouTube/TNT Sports)

Donald Trump dołączył do TikToka – platformy, której funkcjonowanie próbował zablokować w Stanach Zjednoczonych w trakcie poprzedniej kampanii, kiedy był prezydentem.

Serwis Politico jako pierwszy poinformował, że w sobotni wieczór konto Trumpa zostało otwarte na platformie należącej do chińskiej firmy ByteDance. Inauguracyjny film pokazuje, jak Trump wita fanów podczas Ultimate Fighting Championship w Newark w stanie New Jersey. Konto republikańskiego kandydata na urząd prezydenta USA szybko urosło do ponad trzech milionów obserwujących.

Czytaj też: Trump obiecuje, że dzięki relacjom z Putinem uwolni Gershkovicha. Jak zostanie prezydentem

ByteDance kwestionuje przed sądami amerykańskie prawo, które weszło w życie w kwietniu, wymagające od firmy sprzedaży TikToka do stycznia przyszłego roku pod groźbą blokady. Biały Dom twierdzi, że chce, aby platforma zerwała kontakty z władzami Chin ze względu na bezpieczeństwo narodowe, ale nie chce zakazu TikToka.

Próba Trumpa zakazania działalności TikToka w 2020 roku, kiedy był prezydentem, została zablokowana przez sądy. Teraz Trump jest za funkcjonowaniem platformy, kontrując poczynania rywala do urzędu prezydenta Joe Bidena.

Czytaj też: Na platformie X nagły wzrost fałszywych kont związanych z wyborami prezydenckimi

(MAC, 03.06.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.