Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Czerwiec 03, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Polsat bez "Kabaretu na żywo. Młodzi i moralni". Górski: "Na konflikcie tracą wszyscy"

Program "Kabaret na żywo. Młodzi i moralni" zdjęto z anteny jesienią (screen: YouTube/Polsat)

Jesienią Polsat nie pokaże kolejnej serii programu "Kabaret na żywo. Młodzi i moralni".

Jak przypomniał na Instagramie Robert Górski z Kabaretu Moralnego Niepokoju, w tym roku Polsat nie zorganizował sopockiego kabaretonu podczas Polsat Hit Festiwal.

Robert Górski: "Chcemy odpocząć i zebrać pomysły"

"Na naszym konflikcie z Polsatem tracą wszyscy, najbardziej widzowie, fani tej formy rozrywki. Ale od nowego prezesa Polsatu Piotra Żaka usłyszeliśmy słowo »przepraszam« i wystarczy. Było, minęło, trudno. Mimo propozycji nie robimy jednak jesiennego cyklu »Młodych i Moralnych«. Chcemy odpocząć, nabrać sił, zebrać pomysły. Jeśli potwierdzi się telewizyjny kabareton w Kielcach na koniec lata, niewykluczone że się na nim pojawimy" – stwierdził.

Czytaj też: KRRiT chce funduszu współfinansującego lokalne stacje telewizyjne i radiowe

Zapytaliśmy Górskiego, czy chodziłoby o kabareton nadawany w Polsacie. Potwierdził, że miałaby to być impreza w tej stacji.

Press

(screen: Instagram/@robert.gorski.official)

Na razie nie wiadomo, czy Polsat jesienią pokaże inną mutację "Kabaretu na żywo". W przeszłości ukazywał się np. "Kabaret na żywo. Nowy skŁAD".

"Padło magiczne słowo przepraszam"

W październiku Polsat zawiesił emisję programów kabaretowych, w tym "Kabaretu na żywo. Młodzi i moralni". Choć zrealizowano cały sezon tego cyklu, to części odcinków nie pokazano. Twórcy kabaretowi wiązali to z sytuacją polityczną. – Chyba są tam jakieś deale z odchodzącą władzą, o których nie mamy pojęcia – mówił jesienią "Presserwisowi" Robert Górski z Kabaretu Moralnego Niepokoju.

Czytaj też: Bilans zamknięcia. Kto twierdzi, że w RMF jest toksyczna atmosfera, a kto broni stacji

Po kilku miesiącach od zdjęcia programów z anteny Polsat przeprosił twórców kabaretów. "W Polsacie jest nowy prezes (Piotr Żak – przyp. red.), który zaprosił nas na spotkanie. Padło magiczne słowo przepraszam. Padło zaproszenie z powrotem do odnowionej telewizji, która nie powtórzy minionych błędów" – mówił w drugiej połowie marca w Kanale Zero Robert Górski z Kabaretu Moralnego Niepokoju.

Ostatnio Polsat pokazał już "Rybnicką Jesień Kabaretową" z zeszłego roku oraz "Tak było – 20 lat Sopockiego hitu kabaretowego" z archiwalnymi skeczami. Z kolei od czerwca TV 4 wznowi emisję "Gwiazd kabaretu". Na razie będą to odcinki powtórkowe.

Czytaj też: Jak załatwić dziennikarza. Sztuczki PR, które działają na nieświadomych

(MNIE, 03.06.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.