Temat: prasa

Dział: PRASA

Dodano: Czerwiec 03, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Przewodniczący KRRiT i RMN spotkają się z szefami mediów publicznych. Ale z "legalnymi"

Przewodniczącym RMN jest Krzysztof Czabański (screen: YouTube/Polskie Radio)

W poniedziałek odbędzie się spotkanie przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Macieja Świrskiego i przewodniczącego Rady Mediów Narodowych Krzysztofa Czabańskiego z – jak to określono – jedynymi legalnymi szefami rad nadzorczych mediów publicznych – ustalił "Presserwis".

– Zostali zaproszeni wszyscy szefowie rad nadzorczych spółek mediów publicznych powołanych przez Radę Mediów Narodowych, czyli jedynych legalnych. Tematem jest, co oczywiste, sytuacja tych spółek w związku z bezprawnymi działaniami rządu – przekazał nam Krzysztof Czabański.

Świrski i Czabański nie uznają nowych władz

Zarówno Maciej Świrski, jak i Krzysztof Czabański od początku nie uznają nowych władz mediów publicznych powołanych przez ówczesnego ministra kultury i dziedzictwa narodowego Bartłomieja Sienkiewicza. Krytyka tych zmian znalazła się zarówno w sprawozdaniu KRRiT za 2023, jak i informacji o rocznej działalności RMN.

Czytaj też: KRRiT chce funduszu współfinansującego lokalne stacje telewizyjne i radiowe

W przypadku rozgłośni regionalnych nie doszło do zmian rad nadzorczych. Natomiast w Polskiej Agencji Prasowej, TVP i Polskim Radiu pracują osoby powołane przez ministra kultury i dziedzictwa narodowego, choć w Krajowym Rejestrze Sądowym nadal figurują składy powołane przez RMN.

W 2023 roku odbyło się łącznie 17 posiedzeń RMN, z czego siedem tylko w grudniu. Działalność Rady kosztowała 1,37 mln zł, czyli o 41,5 proc. więcej, niż w 2022 roku.

Z kolei wydatki Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji w 2023 roku wyniosły 64,2 mln zł i były o 3,3 proc. niższe niż rok wcześniej.

Czytaj też: Wojciech Szeląg prowadzącym programy nie tylko w TVP Info, ale też w TVP 3

(MNIE, KOZ, 03.06.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.