Dział: INTERNET

Dodano: Czerwiec 02, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Paweł Czado dołączył do redakcji katowickiego "Sportu". A już był listonoszem

Kilka miesięcy temu razem z Ryszardem Szusterem Czado wydał książkę "GieKSa. Fakty, ludzie, anegdoty" (fot: Facebook/Paweł Czado)

Paweł Czado, dziennikarz sportowy i autor książek o sporcie, od 1 czerwca jest członkiem zespołu katowickiego "Sportu". Dziennik poinformował o tym w mediach społecznościowych.

Paweł Czado, który przez ostatni rok był katowickim listonoszem, wcześniej był dziennikarzem sportowym "Gazety Wyborczej" a później Interii. O rezygnacji z pracy w mediach poinformował dwa lata temu. Przyczyną było wypalenie zawodowe.

W swoim dorobku ma kilkanaście książek, w tym wyróżnioną jako Najlepszą Książkę Piłkarską i Najlepszą Książkę Historyczną Roku "Górnik Zabrze. Opowieść o złotych latach". Na jej podstawie powstał spektakl "Chłopcy z Roosevelta", wyreżyserowany przez Jacka Głomba ("Ballada o Zakaczawiu", "Operacja «Dunaj»"). Jest też autorem książek "Zieloni. Szombierki, niezwykły śląski klub", "Asiu. Joachim Marx. Biografia".

Kilka miesięcy temu razem z Ryszardem Szusterem opublikował "GieKSa. Fakty, ludzie, anegdoty". Za swoją twórczość został uhonorowany nagrodą Górnośląski "Tacyt" imienia ks. Augustina Weltzla (w kategorii "Popularyzator"), ustanowioną przez Ruch Autonomii Śląska.

W poniedziałkowym wydaniu "Sportu" (dziennik dostępny jest wyłącznie w aplikacji i on-line) debiutuje tekstem o byłym selekcjonerze polskiej reprezentacji piłki nożnej Henryku Apostelu.

(PAR, 02.06.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.