Dział: RADIO

Dodano: Maj 24, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Dwaj tunezyjscy dziennikarze skazani na rok więzienia

Tunezyjczycy protestują przeciwko prześladowaniu dziennikarzy (screen: Saltwire.com)

Tunezyjski sąd skazał dwóch prominentnych dziennikarzy - Borhana Bsaissa i Mourada Zghidiego - na rok więzienia pod zarzutem publikowania fałszywych i obraźliwych wiadomości.

Zghidi i Bsaiss, dziennikarze radia IFM, zostali zatrzymani w tym miesiącu w związku z komentarzami politycznymi wygłaszanymi w radiu. Zarzut dotyczył publikowania wiadomości zawierających dane osobowe i rzekomo fałszywe informacje mające na celu zniesławienie. 

W Tunezji więzionych jest obecnie pięciu dziennikarzy. Syndykat Dziennikarzy twierdzi, że wielu innym pracownikom mediów mogą grozić prześladowania.

Zobacz także: Grand Press Photo 2024. Na scenie mnóstwo gwiazd fotografii. Zobaczcie zdjęcia

Od czasu rewolucji w Tunezji w 2011 roku kraj ten uznawany jest za jedno z bardziej otwartych środowisk medialnych w świecie arabskim. Jednak politycy, dziennikarze i związki zawodowe twierdzą, że wolność prasy stała się poważnie zagrożona pod rządami prezydenta Kais Saieda, który doszedł do władzy po wyborach w 2019 roku.

(MAC, 24.05.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.