Dział: TELEWIZJA

Dodano: Maj 23, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Disney zwalnia 175 osób z Pixar Animation Studios

Pixar zasłynął produkcją filmów z serii "Toy Story" (screen: YouTube/JoBlo Animated Videos)

Pixar Animation Studios, producent klasycznych filmów takich jak "Toy Story” i "Up”, rozpoczęło zwalnianie około 14 proc. załogi w związku z ograniczaniem przez studio produkcji oryginalnych seriali przesyłanych w streamingu. Oznacza to redukcję 175 osób zatrudnionych w firmie Disneya.

Studio animacji zatrudniło dodatkowych pracowników do tworzenia oryginalnych seriali, ponieważ poprzedni dyrektor generalny Disneya Bob Chapek namawiał każdą jednostkę kreatywną firmy do tworzenia ekskluzywnych treści dla Disney+. Jego poprzednik, a później następca Bob Iger ograniczył jednak wydatki na oryginalne treści przesyłane strumieniowo, aby podnieść rentowność Disney+. 

Pixar ponownie skupi się wyłącznie na długometrażowych filmach animowanych, które będą wyświetlane w kinach, zanim staną się dostępne w domach za pośrednictwem Disney+.

(MAC, 23.05.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.