Dział: PRASA

Dodano: Maj 21, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

W Bauerze trwa wybór mediatorów, związkowcy i zarząd zgłosili kandydatów

Mediacje mają być kolejnym etapem sporu zbiorowego w Bauerze (fot. materiały prasowe)

W trwającym sporze zbiorowym w Bauerze związkowcy zaproponowali  kandydatów na mediatorów i czekają na reakcję pracodawcy – ustalił „Presserwis”.

Związkowcy w ubiegły piątek przesłali przedstawicielom zarządów Wydawnictwa Bauer i Agencji AKPA Press Polska propozycję dwóch mediatorów po tym, jak kilka dni wcześniej obie strony - wobec braku porozumienia w negocjacjach - podpisały protokół rozbieżności. Kolejnym etapem ma być rozpoczęcie mediacji.

Jak relacjonuje Anita Zuchora z prezydium Komisji Międzyzakładowej OZZ Inicjatywa Pracownicza przy Wydawnictwie Bauer, również przedstawiciele pracodawcy zgłosili swoich kandydatów na mediatorów. Związkowcy czekają teraz na odpowiedź w sprawie przedstawionych przez siebie kandydatur.

Czytaj też: Świrski nie ukarał TVN 24 za "Kropkę nad i" z prof. Engelking. Ale poucza o pluralizmie

- Jesteśmy przygotowani, że w obliczu braku porozumienia i rozbieżnych celów prawdopodobnie mediator zostanie wybrany i przydzielony przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej – mówi Anita Zuchora. I dodaje: - Ostatnie spotkanie nie było zaskoczeniem. Pracodawca tak jak przez trzy poprzednie spotkania nie był skłonny do żadnych negocjacji, w związku z czym podpisaliśmy protokół rozbieżności, w którym mamy zupełnie inne stanowiska: wydawnictwo uważa, że wprowadzone podwyżki są wystarczające, my natomiast, że nie.

Nowe zasady dotyczące wynagrodzeń w Bauerze obowiązują od stycznia i objęto nimi około połowy zatrudnionych. Tymczasem związkowcy domagali się podwyższenia płac o 1 tys. zł dla wszystkich zatrudnionych w wydawnictwie oraz AKPA Press Polska. Postulowali także stworzenie Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych. W drodze rokowań związkowcom i przedstawicielom zarządów Bauera i AKPA Press Polska udało się dojść jedynie do porozumienia w sprawie stworzenia siatki płac.

Wydawnictwo nie odpowiedziało na nasze pytania dotyczące trwającej procedury wyboru mediatora.

(MZD, 21.05.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.