Dział: RADIO

Dodano: Maj 20, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Zmarł Maciej Pakulski, dziennikarz i były prezes Polskiego Radia PiK

Maciej Pakulski miał 78 lat (fot. PiK)

W wieku 78 lat zmarł Maciej Pakulski. W latach 2000-2006 pełnił funkcję prezesa zarządu i redaktora naczelnego Polskiego Radia Pomorza i Kujaw.

Był absolwentem historii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Z radiem związał się w 1973 roku. Zaczynał jako dziennikarz informacyjny, w 1994 roku został kierownikiem redakcji sportowej.

W trakcie 33 lat pracy w radiu stworzył wiele programów, w tym audycję "Muzyka i sport" oraz popularną wśród kibiców "Sportową zgaduj-zgadulę".

Był odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Złotym i Brązowym Krzyżem Zasługi. 

- To właśnie redaktor Pakulski był prekursorem "żywego" radia sportowego. Radio PiK było pierwszą regionalną redakcją w Polsce, która robiła coś takiego. Audycja "Muzyka i sport" stanowiła wtedy ewenement, z kilkoma relacjami sportowymi jednocześnie. To było jego dziecko. On to wymyślił, zrealizował - mówi cytowany przez "Express Bydgoski" Eryk Hełminiak, obecny kierownik redakcji sportowej Radia PiK.

(MAC, 20.05.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.