Dział: TELEWIZJA

Dodano: Maj 17, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Do ramówki TV 4 powróci program "Gwiazdy kabaretu"

"Gwiazdy kabaretu" zniknęły z ramówki TV 4 jesienią, razem z "Kabaret na żywo. Młodzi i moralni" w Polsacie (screen: YouTube/Polsat)

W czerwcu TV 4 wznowi emisję programu "Gwiazdy kabaretu", zawieszonego kilka miesięcy temu.

"Gwiazdy kabaretu" to jeden z programów kabaretowych Grupy Polsat Plus. Zniknął on z ramówki jesienią, razem z "Kabaret na żywo. Młodzi i moralni" w Polsacie.

Emisja "Gwiazd kabaretu" zostanie wznowiona 2 czerwca. Jak potwierdziliśmy w biurze prasowym stacji, na razie nie będą to premiery.

To kolejny powrót kabaretów, choć jeszcze nie tych na żywo lub nagranych w tym roku, do kanałów Grupy Polsat Plus. W najbliższą niedzielę Polsat pokaże "Rybnicką Jesień Kabaretową 2023", nagraną w zeszłym roku, która do tej pory nie została wyemitowana. Z kolei 26 maja Polsat nada "Tak było - 20 lat Sopockiego Hitu Kabaretowego". Będzie to program złożony ze skeczy kabaretowych nagranych w ubiegłych latach w Operze Leśnej.

W październiku Polsat zawiesił emisję "Kabaret na żywo. Młodzi i moralni" i innych cykli kabaretowych, nie podając powodów swojej decyzji. Twórcy kabaretowi wiązali to z sytuacją polityczną. - Chyba są tam jakieś deale z odchodzącą władzą, o których nie mamy pojęcia - mówił jesienią "Presserwisowi" Robert Górski z Kabaretu Moralnego Niepokoju.

Po kilku miesiącach od zdjęcia programów z anteny Polsat przeprosił twórców kabaretów. "W Polsacie jest nowy prezes (Piotr Żak - przyp. red.), który zaprosił nas na spotkanie. Padło magiczne słowo przepraszam. Padło zaproszenie z powrotem do odnowionej telewizji, która nie powtórzy minionych błędów" - mówił w drugiej połowie marca w Kanale Zero Robert Górski z Kabaretu Moralnego Niepokoju.

(MNIE, 17.05.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.