Dział: RADIO

Dodano: Maj 14, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Problemy finansowe Radiajazz.fm. Wsparcie zadeklarowało Narodowe Centrum Kultury

Radiojazz.fm ruszyło w 2009 roku (screen Radiojazz.fm)

Nad internetową rozgłośnią Radiojazz.fm zawisło widmo likwidacji, ale pomoc zadeklarowało Narodowe Centrum Kultury. Wszystko wskazuje na to, że stacja działać będzie dalej.

"15 lat i wystarczy?! Ze smutkiem informujemy, że z powodu utraty finansowania podjęliśmy decyzję o zamknięciu radia! Przez 15 lat walczyliśmy o pozyskiwanie środków na utrzymanie tego projektu!" - poinformowano w weekend na facebookowym profilu rozgłośni, której partnerem jest Filmoteka Narodowa - Instytut Audiowizualny.  

- Od dwóch lat FINA użycza nam lokal na redakcję i studio, do marca świadczyliśmy również dla niej działania promocyjne w naszych mediach - nie tylko w Radiojazz.fm, ale i w naszym magazynie "Jazz Press". W związku ze zmianami w instytucjach kultury FINA nie mogła zadeklarować dalszego wspierania nas na dotychczasowym poziomie, ale nadal będzie z nami współpracowała. Obok niewielkich środków z Patronite to było jedyne źródło finansowania radia, które jest niekomercyjne i nie emituje reklam - mówi "Presserwisowi" Jerzy Szczerbakow, prezes Fundacji Popularyzacji Muzyki Jazzowej "EuroJazz", prowadzącej stację. - W momencie, kiedy zapadła decyzja o konieczności zaprzestania działalności, do rozmów dołączyło Narodowe Centrum Kultury i pan dyrektor Robert Piaskowski, który zadeklarował pomoc w rozwiązaniu obecnych problemów i znalezieniu instytucjonalnego finansowania dla istniejącej od 15 lat stacji - dodaje.

Radiojazz.fm ruszyło w 2009 roku, po tym jak w listopadzie 2008 roku nadające w Warszawie i Krakowie Radio Jazz przejął Eurozet, a jego częstotliwości oddał Radiu Zet Chilli. Radiojazz.fm zawiesiło nadawanie w lutym 2015 roku, ale dzięki zbiórce emisję wznowiono wówczas w sierpniu.

(KOZ, 14.05.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.