Dział: RADIO

Dodano: Maj 16, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Likwidatorka Radia dla Ciebie zmieniła naczelnego. Grzegorz Chlasta stracił stanowisko

Grzegorz Chlasta pozostaje w zespole Radia dla Ciebie (screen: Rdc.pl)

Grzegorz Chlasta po blisko dziewięciu latach stracił stanowisko dyrektora programowego i redaktora naczelnego mazowieckiego Radia dla Ciebie. Zastąpił go Filip Gąsior, kierownik redakcji informacji i internetu w rozgłośni.

Likwidatorka RDC Emilia Benedykcińska wskazuje na niską słuchalność stacji w ostatnich latach. - Jest to jeden z podstawowych ruchów, który może tę sytuację zmienić - tak tłumaczy zmianę naczelnego. 

- Nie rezygnujemy ze współpracy z Grzegorzem Chlastą, który pozostaje w redakcji. Zmiany musiały nastąpić, żeby trochę to radio ożywić. Filip Gąsior jest doświadczonym dziennikarzem z dużą wiedzą - informuje Benedykcińska.

Grzegorz Chlasta nie prowadzi obecnie "Poranka RDC", którego gospodarzem został w czerwcu 2023 roku. Jak informuje likwidatorka, w najbliższym czasie prowadzącym poranny program będzie Robert Łuchniak.

Czytaj też: Magdalena Piekorz straciła stanowisko szefowej Agencji Kreacji Filmu i Serialu TVP

Grzegorz Chlasta redaktorem naczelnym RDC został w listopadzie 2015 roku, po tym jak ówczesna prezeska RDC Jolanta Kaczmarek dyscyplinarnie zwolniła Ewę Wanat.

Od czwartku audycję w RDC będzie miał Łukasz Ostoja-Kasprzycki, autor projektu PoWarszawsku (program emitowany będzie pod tą samą nazwą). Wcześniej - w kwietniu - w ramówce znalazł się program "Wolny umysł" Matyldy Kozakiewicz (we wtorki po 18). Od przyszłego tygodnia po każdej audycji Kozakiewicz od 19 będzie dyżurował ekspert od interwencji kryzysowych. Z kolei w marcu zadebiutowała audycja publicystyczna "Bez ogródek" Agnieszki Gozdyry z Polsat News. 

Pierwszy o zmianie redaktora naczelnego RDC poinformował serwis Wirtualnemedia.pl. Z Grzegorzem Chlastą nie udało nam się skontaktować.

Radio dla Ciebie w okresie październik 2023 - marzec 2024 miało w Warszawie 0,7 proc. udziału w czasie słuchania (badanie Radio Track).

(KOZ, 16.05.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.