Dział: RADIO

Dodano: Maj 16, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Jest dochodzenie w sprawie Świrskiego. Chodzi o pieniądze dla Polskiego Radia

Zawiadomienie ws. przekroczenia uprawnień przez Macieja Świrskiego złożył Paweł Majcher (screen: YouTube/PolskieRadio24_pl)

Prokuratura Rejonowa Warszawa-Mokotów wszczęła śledztwo w sprawie niedopełnienia obowiązków i przekroczenia uprawnień przez przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Macieja Świrskiego.

Chodzi o 68,1 mln zł wpływów z abonamentu dla Polskiego Radia za pierwsze trzy miesiące 2024 roku. Krajowa Rada w lutym zdecydowała, że środki te będzie przekazywać do depozytu sądowego, a nie bezpośrednio do spółek. Powołano się na niejasną sytuację prawną mediów publicznych.

Czytaj też: Magdalena Piekorz straciła stanowisko szefowej Agencji Kreacji Filmu i Serialu TVP

"Śledztwo zostało wszczęte na skutek zawiadomienia, które złożyłem pod koniec lutego" - poinformował Paweł Majcher, likwidator i redaktor naczelny Polskiego Radia.

(KOZ, 16.05.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.