Dział: INTERNET

Dodano: Maj 14, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

OpenAI ulepsza ChatGPT i wprowadza GPT-4o

Jedna z szefowych OpenAI - Mira Murati - przekonywała do zalet nowego wynalazku firmy (screen: Techcrunch.com)

OpenAI wprowadza nowy model generatywnej sztucznej inteligencji o nazwie GPT-4o, który w ciągu kilku tygodni wejdzie do powszechnego użytku. To rozwinięcie dotąd działającego ChatGPT o nowe funkcjonalności. Poinformowano o tym w poniedziałek wieczorem podczas konferencji online.

Prezentacja GPT-4o była jednym z głównych punktów konferencji Spring Update. Zaktualizowany model ChatGPT umożliwia korzystanie z AI bez potrzeby zakładania konta. Podczas demonstracji zaprezentowano aplikację na komputery Mac, która zawiera tryb głosowy dostępny obecnie tylko na urządzeniach mobilnych.

CTO firmy OpenAI Mira Murati powiedziała, że GPT-4o zapewnia inteligencję "na poziomie GPT-4”, ale poprawia możliwości GPT-4 w zakresie tekstu, obrazu i dźwięku. Nowa wersja chatbota została przeszkolona w zakresie kombinacji obrazów i tekstu. Potrafi analizować obrazy i tekst w celu wykonywania zadań takich jak wyodrębnianie słów z obrazów lub nawet opisywanie zawartości tych obrazów.

OpenAI twierdzi, że GPT-4o zna więcej języków (50) i ma lepszą wydajność. Jest też dwa razy szybszy.

Jednym z kluczowych ulepszeń w GPT-4 stanowi funkcja przetwarzania mowy na żywo. Ten model jest zdolny do bezpośredniej konwersji dźwięków na odpowiedzi, pomijając etap transkrypcji. Podczas prezentacji tej technologii, pracownik OpenAI demonstrował, jak model radzi sobie z analizą oddechu - udzielając wskazówek, jak poprawić techniki oddychania. Możliwości modelu pozwala na przerywanie mu w trakcie wypowiedzi, umożliwiając dynamiczną interakcję w czasie rzeczywistym i ma nawet wywoływać emocje.

(MAC, 14.05.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.