Dział: TELEWIZJA

Dodano: Maj 13, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Zero punktów od widzów. Widownia Eurowizji w BBC zmniejszyła się o jedną czwartą

Brytyjczyk Olly Alexander w głosowaniu publiczności nie dostał żadnego punktu (screen: YouTube/Eurovision Song Contest)

Po ubiegłorocznych rekordach oglądalności transmisja w BBC z Konkursu Piosenki Eurowizji straciła w Wielkiej Brytanii prawie jedną czwartą oglądających. Nie bez znaczenia były kontrowersje związane z występem reprezentantki Izraela.

Według oficjalnych danych podanych przez agencję Digital finał w sobotę wieczorem w BBC oglądało średnio 7,64 mln widzów, w momencie szczytowym 8,46 mln. Brytyjczyk Olly Alexander zajął 18. miejsce z 46 punktami, od publiczności nie dostając ani jednego.

Zeszłoroczny konkurs w Liverpoolu był najchętniej oglądanym finałem przez brytyjską publiczność w historii. Nadawany po raz pierwszy od 25 lat z Wielkiej Brytanii w szczytowym momencie miał 11 mln widzów, a średnia oglądalność wyniosła 9,98 mln, co odpowiada 63 proc. udziału w krajowej widowni telewizyjnej.

Przed finałem w Malmoe zebrało się kilkuset protestujących, w tym szwedzka aktywistka klimatyczna Greta Thunberg. Protestowali, mając nadzieję, że Europejska Unia Nadawców nie dopuści do udziału w imprezie piosenkarki z Izraela.

(MAC, 13.05.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.