Dział: PRASA

Dodano: Maj 12, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Agnieszka Holland została Człowiekiem Roku 2024 "Gazety Wyborczej"

Uroczystość wręczenia tytułu Człowieka Roku 2024 "Gazety Wyborczej" odbyła się w piątek wieczorem (fot. materiały prasowe)

"Gazeta Wyborcza" przyznała tegoroczny tytuł Człowieka Roku Agnieszce Holland. Redakcja uhonorowała reżyserkę w uznaniu dla jej artystycznych dokonań i obywatelskiej odwagi. 

"Agnieszka stawia pytania i diagnozy, ale nigdy nie udziela odpowiedzi definitywnej. Odpowiedź pozostawia widzowi. Zaprasza w ten sposób do namysłu i rozmowy. Łączy w swoich dziełach artystyczną wybitność i ludzką przyzwoitość. Wydobywa na światło problemy publiczne, przed którymi staje każdy z nas. Agnieszka wciąż tworzy dzieła, na które warto czekać" - napisał w uzasadnieniu Adam Michnik, redaktor naczelny "GW".

Uroczystość wręczenia tytułu Człowieka Roku 2024 "Gazety Wyborczej" odbyła się w piątek wieczorem.

Tytuł Człowieka Roku "Gazety Wyborczej" przyznawany jest od 1999 roku. Redakcja w ten sposób dostrzega i honoruje osoby pracujące dla rozwoju demokracji, promujące tolerancję, wspierające walkę o respektowanie praw człowieka.

(KOZ, 12.05.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.