Dział: INTERNET

Dodano: Maj 09, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Meta dostała w Turcji 37 mln dol. kary za udostępnianie danych

Turecka komisja ds. konkurencji nałożyła na Meta Platforms karę w wysokości 1,2 mld lirów (37,20 mln dol.) po przeprowadzeniu dwóch odrębnych dochodzeń w sprawie udostępniania danych na platformach Facebook, Instagram, WhatsApp i Threads (screen: YouTube/ANC 24/7)

Turecka komisja ds. konkurencji nałożyła na Meta Platforms karę w wysokości 1,2 mld lirów (37,20 mln dol.) po przeprowadzeniu dwóch odrębnych dochodzeń w sprawie udostępniania danych na platformach Facebook, Instagram, WhatsApp i Threads.

W grudniu komisja wszczęła dochodzenie w sprawie Meta w związku z możliwym naruszeniem prawa konkurencji poprzez połączenie jej platform mediów społecznościowych Threads i Instagram. W marcu nałożył na Meta środek tymczasowy, który miał utrudnić wymianę danych między tymi dwiema platformami.

Koncern Meta oznajmił w zeszłym miesiącu, że tymczasowo zamknie Threads w Turcji, aby zastosować się do tymczasowego zarządzenia.

W środę komisja poinformowała, że nałożyła karę w wysokości 898 mln lirów w wyniku dochodzenia dotyczącego Facebooku, Instagrama i WhatsApp, a także dodatkową karę 336 mln lirów za oddzielne dochodzenie w sprawie Threads.

Użytkownicy będą mogli łączyć dane osobowe pomiędzy Facebookiem, Instagramem i WhatsApp za własną zgodą. W razie potrzeby będą mogli później zmienić swoje ustawienia, korzystając z "centrum kont" na platformach.

W styczniu Meta dostała w Turcji grzywnę w wysokości 160 tys. dol. dziennie za niedostarczenie wystarczającej dokumentacji w ramach innego, poprzedniego dochodzenia. W marcu otrzymała również dzienną karę w wysokości 4,8 mln lirów . Obie te kary zakończyły się 3 maja.

(MAC, 09.05.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.