Temat: prasa

Dział: PRASA

Dodano: Kwiecień 29, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Polska Press zaczyna rozmowy z kandydatami na naczelnych dzienników regionalnych

Polska Press wymienia niemal wszystkich swoich redaktorów naczelnych (fot. Marcin Obara/PAP)

Jak dowiedział się "Presserwis", w tym tygodniu rozpoczynają się rozmowy z kandydatami na redaktorów naczelnych dzienników regionalnych Polska Press. W pierwszej kolejności zostaną obsadzone makroregiony Zachód, Pomorze, Wielkopolska i Kujawsko-Pomorskie oraz Rzeszów.

Do rekrutacji na stanowiska redaktorów naczelnych zgłosiło się 130 chętnych: 36 w Makroregionie Zachód, 36 w Makroregionie Wielkopolska, Kujawsko-Pomorskie, 35 w Makroregionie Pomorze oraz 23 w Rzeszowie.

Do rekrutacji Polska Press zgłaszają się dawni redaktorzy

Nowi naczelni będą zarządzać w sumie ośmioma tytułami i ich portalami regionalnymi. To "Gazeta Wrocławska" i "Gazeta Lubuska" na zachodzie, "Dziennik Bałtycki" i "Głos Dziennik Pomorza" na Pomorzu, "Gazeta Pomorska", "Express Bydgoski", "Nowości Dziennik Toruński" i "Głos Wielkopolski" w makroregionie obejmującym Wielkopolskę i województwo kujawsko-pomorskie oraz "Nowiny" w Rzeszowie.

Czytaj też: Aleksandra Pawlicka odchodzi z „Newsweek Polska”. W TVP Info ma prowadzić publicystykę

Do dziś trwa też rekrutacja na naczelnych w kolejnych regionach i makroregionach. W drugim etapie poszukiwani są redaktorzy naczelni portali internetowych i tytułów prasowych: "Gazeta Współczesna", "Kurier Poranny" i "Kurier Lubelski" – w makroregionie Wschód, "Dziennik Polski" i "Gazeta Krakowska" w Krakowie, "Dziennik Łódzki" i "Express Ilustrowany" w Łodzi oraz "Dziennik Zachodni" na Śląsku.

Z informacji "Presserwisu" wynika, że do rekrutacji zgłosiła się spora liczba dawnych redaktorów gazet Polska Press, którzy z wydawnictwem pożegnali się po jego przejęciu przez Orlen.

Czytaj też: Skarga w KRRiT na program z Dagmarą Kaźmierską. Player usunął produkcje z jej udziałem

(PAR, 29.04.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.