Dział: INTERNET

Dodano: Kwiecień 25, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Meta zwiększa zysk o 117 proc., ale akcje koncernu spadły

Akcje Meta w pewnym momencie spadały nawet o ponad 15 proc., po tym jak koncern przedstawił wytyczne na drugi kwartał 2024 roku, niższe od oczekiwań analityków (fot. Pixabay.com)

Akcje Meta Platforms spadły ponad 12 proc. w handlu poza sesyjnym w reakcji na rozczarowującą prognozę przychodów, która przyćmiła lepsze od oczekiwań wyniki spółki w pierwszym kwartale 2024 roku. Pomimo, że zysk wzrósł ponad dwukrotnie.

Właściciel Facebooka, Instagrama, Threads i WhatsApp odnotował przychody w pierwszym kwartale w wysokości 36,46 mld dol., co oznacza wzrost o 27 proc. (z 28,45 mld dol. rok wcześniej). Zysk netto zwiększył się aż o 117 proc. do 12,37 mld dol. Wyniki przekroczyły oczekiwania analityków z Wall Street.

Jednak akcje Meta w pewnym momencie spadały nawet o ponad 15 proc., po tym jak koncern przedstawił wytyczne na drugi kwartał 2024 roku, niższe od oczekiwań analityków.

Meta spodziewa się przychodów w drugim kwartale w wysokości od 36,5 mld USD do 39 mld USD. Środkowy punkt przedziału, czyli 37,75 mld USD, oznaczałby wzrost o 18 proc. rok do roku i jest poniżej średnich szacunków analityków wynoszących 38,3 mld USD.

Firma nie raportuje już liczby dziennych aktywnych użytkowników i miesięcznych aktywnych użytkowników. Teraz podaje tylko liczbę tego, co nazywa "rodziną codziennie aktywnych ludzi". W marcu liczba ta wyniosła 3,24 mld, co stanowi wzrost o 7 proc. w porównaniu z rokiem poprzednim.

Zatrudnienie w pierwszym kwartale br. spadło o 10 proc. w porównaniu z rokiem poprzednim i wyniosło 69.329 osób.

(MAC, 25.04.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.