Temat: prasa

Dział: PRASA

Dodano: Kwiecień 24, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Marcin Dec odchodzi z Rady Nadzorczej Polska Press. Trafił do niej w kwietniu 2021 roku

Marcin Dec pracował jednocześnie w dwóch firmach zależnych od Orlenu - Polska Press i Sigma Bis (fot: mat.pras.)

Marcin Dec zrezygnował z zasiadania w Radzie Nadzorczej Polska Press Grupy. Wcześniej był m.in. prezesem agencji Sigma Bis założonej przez kontrolowane przez państwo spółki Orlen i PZU.

Marcin Dec do RN Polska Press trafił w kwietniu 2021 roku w trakcie przejmowania grupy przez Orlen zarządzany przez Daniela Obajtka. Na krótko został powołany na prezesa grupy, mimo decyzji Sądu Okręgowego w Warszawie, wstrzymującej przejęcie wydawnictwa przez PKN Orlen.

Czytaj też: Elżbieta Żuraw z zarządu Polska Press została radną w Łodzi. "To kuriozalna sytuacja"

Jednocześnie od października 2020 roku do kwietnia 2024 Dec był prezesem Sigma Bis, agencji mediowej założonej przez kontrolowane przez państwo spółki Orlen i PZU. Wcześniej był m.in. CEO Grupy IPG Mediabrands.

Jest też absolwentem studiów MBA w Collegium Humanum – prywatnej uczelni, która jest podejrzewana o handel dyplomami. Studia te miał odbyć w latach 2020-2021.

W składzie Rady Nadzorczej PPG pozostają Paweł Bzowski – przewodniczący i członkowie:  Magdalena Skowyrska i Marcin Jankowski.

Czytaj też: Polska Press szuka kolejnych redaktorów naczelnych dla swoich gazet

(PAR, 24.04.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.