Temat: prasa

Dział: PRASA

Dodano: Kwiecień 22, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

"Gazeta Czechowicka" po ponad 23 latach żegna się z czytelnikami. "Zawieszamy wydawanie"

"Gazeta Czechowicka" ostatni numer wydała w piątek (screen: Czecho.pl)

Po ponad 23 latach z rynku znika "Gazeta Czechowicka" (Prasa Lokalna). Jej ostatni numer ukazał się w piątek 19 kwietnia.

"Po ponad 23 latach i wydaniu 531 numerów »Gazety Czechowickiej« zawieszamy jej wydawanie" – oznajmiła na tytułowej stronie piątkowego wydania Barbara Siemińska, redaktorka naczelna magazynu.

Barbara Siemińska przechodzi na emeryturę

Siemińska podkreśliła, że magazyn być może odrodzi się w przyszłości "w tej czy innej formie". "Przepraszamy wszystkich czytelników, że nie będą mogli już sięgać po swoją gazetę. Tak naprawdę to dla nich robiliśmy w tych trudnych dla prasy czasach – gdy przedsiębiorcy wybierają inne formy reklamy – żeby mogli brać do niedawna co dwa tygodnie, a potem co miesiąc »Gazetę Czechowicką« do ręki" – napisała naczelna.

Czytaj też: Stowarzyszenie Dziennikarzy Rzeczypospolitej apeluje do ministra Budki ws. Ruchu

Barbara Siemińska oświadczyła, że przechodzi na emeryturę. Wydawnictwo pozostaje, ale – jak zaznacza – powoli przejmowane jest przez Stowarzyszenie "Bez Limitu".

"Będzie ono kontynuowało naszą misję przenoszenia zasługujących na to organizacji czy osób do historii. Szkoda tylko, że nie mogliśmy ich przenieść więcej, bo było ich w Czechowicach-Dziedzicach bardzo wiele" – napisała redaktor naczelna "Gazety Czechowickiej' w tekście na stronie Czecho.pl".

Czytaj też: Kobieta i życie. W mediach na kierowniczych stanowiskach jest wciąż za mało kobiet

(JF, 22.04.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.