Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Kwiecień 17, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Piotr Żak, syn Zygmunta Solorza, będzie pełnił obowiązki prezesa Polsatu przez kolejne trzy miesiące

W styczniu rada nadzorcza Telewizji Polsat zdecydowała o oddelegowaniu Piotra Żaka, wiceprzewodniczącego rady nadzorczej, do pełnienia obowiązków prezesa zarządu (screen: YouTube/Polatane)

Piotr Żak, syn twórcy Polsatu Zygmunta Solorza, obowiązki prezesa Telewizji Polsat będzie pełnił przez kolejne trzy miesiące.

W styczniu rada nadzorcza Telewizji Polsat zdecydowała o oddelegowaniu Żaka, wiceprzewodniczącego rady nadzorczej, do pełnienia obowiązków prezesa zarządu. Oddelegowano go na trzy miesiące, począwszy od 15 stycznia, a więc do połowy kwietnia.

Czytaj też: Maria Stepan z TVP przechodzi do Kanału Zero. Pracowała wiele lat w "Wiadomościach"

Teraz tę delegację mu przedłużono. – Piotr Żak decyzją rady nadzorczej został ponownie oddelegowany do pełnienia obowiązków prezesa zarządu Telewizji Polsat na kolejny okres. Pozostaje jednocześnie wiceprzewodniczącym rady nadzorczej Telewizji Polsat i całej Grupy Polsat Plus – przekazał "Presserwisowi" Tomasz Matwiejczuk, dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej i rzecznik prasowy Grupy Polsat Plus.

Stanisław Janowski, do stycznia pełniący funkcję prezesa Telewizji Polsat, wszedł do rad nadzorczych Telewizji Polsat i Polsat Media (biura reklamy), w których nadzoruje obszar związany z rynkiem reklamowym. Prezesem Polsatu był od 2019 roku.

Piotr Żak z Grupą Polsat Plus jest związany od wielu lat. Wchodzi w skład rady nadzorczej Telewizji Polsat, ale też np. Polkomtelu (sieć Plus), Cyfrowego Polsatu (Polsat Box), Netii, Interii i spółek energetycznych Grupy Polsat Plus.

Czytaj też: Abelard, syn Heloizy. Media nieprzesadnie wykorzystują najlepszego stand-upera w Polsce

(MNIE, 17.04.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.