Dział: TELEWIZJA

Dodano: Kwiecień 11, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Przyszłoroczne Oscary odbędą się 2 marca. Robią wszystko, by się lepiej oglądały

Tegoroczna ceremonia wręczenia Oscarów też odbyła się w marcu, ale o tydzień później niż w przyszłym roku (fot. Wikimedia Commons/Gravillis)

Amerykańska Akademia Wiedzy i Sztuki Filmowej oraz należąca do Disneya stacja telewizyjna ABC ogłosiły, że przyszłoroczna, 97. ceremonia wręczenia Oscarów odbędzie się w niedzielę 2 marca. W tym roku gala odbyła się 10 marca.

Jest to kontynuacja trendu organizowania ceremonii wręczenia Oscarów w marcu - dzięki temu gala ma lepszą oglądalność. Uroczystość w Dolby Theatre w Los Angeles ponownie rozpocznie się też godzinę wcześniej, niż miało to miejsce w poprzednich latach (czyli o północy polskiego czasu), docierając do widzów w ponad 200 krajach.

Wstępne głosowanie na krótkie listy w dziesięciu kategoriach odbędzie się w dniach 9-13 grudnia br., a wyniki zostaną ogłoszone 17 grudnia. Okres głosowania nad nominacjami wyznaczono na 8-12 stycznia, zaś oficjalne nominacje zostaną ogłoszone w piątek 17 stycznia, co jest nowością, ponieważ zwykle odbywa się to na początku tygodnia. Najczęściej we wtorki.

Gospodarzem tegorocznej gali Oscarów był Jimmy Kimmel, a film Christophera Nolana "Oppenheimer” otrzymał siedem nagród, w tym dla najlepszego filmu, reżyserii, aktora głównego Cilliana Murphy’ego i aktora drugoplanowego Roberta Downeya Jr.

(MAC, 11.04.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.