Dział: INTERNET

Dodano: Kwiecień 11, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Premier Sports zastąpił Viaplay w Wielkiej Brytanii

Za pośrednictwem nowej usługi Premier Sports abonenci dostaną dostęp do rozgrywek hiszpańskiej ekstraklasy piłkarskiej, czyli LaLiga

Premier Sports powrócił na ekrany brytyjskich telewizorów po tym, jak właściciele odkupili firmę od nordyckiego operatora Viaplay.

Firma uruchomiła nową stronę internetową, aplikację i platformę streamingową. Natomiast kanały linearne, obecnie przemianowane na Premier Sports, będą nadal dostępne w Sky, Virgin i Amazon.

Grupa Viaplay zapłaciła 30 mln funtów za przejęcie brytyjskiego streamera sportowego w lipcu 2022 roku. Następnie presja finansowa skłoniła Viaplay do ogłoszenia nowej strategii, która skupiała się na jej podstawowej działalności w krajach skandynawskich i Holandii oraz operacjach związanych z Viaplay Select.

Za pośrednictwem nowej usługi Premier Sports abonenci dostaną dostęp do rozgrywek hiszpańskiej ekstraklasy piłkarskiej, czyli LaLiga. 

Kanały premium zostały przemianowane na Premier Sports 1 i 2. Nowa usługa jest obsługiwana przez szeroką gamę urządzeń i platform, w tym smartfony i tablety z systemem iOS i Android, komputery PC i Mac, FireTV i AndroidTV, Chromecast. Wkrótce będą dostępne dedykowane aplikacje Smart TV dla urządzeń Samsung i LG.

W ramach powrotu Premier Sports na rynek brytyjski, wraz z rozpoczęciem sezonu 2024/2025, w lipcu nazwa Pucharu Ligi Szkockiej zostanie przemianowana na Premier Sports Cup.

(MAC, 11.04.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.