Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Kwiecień 10, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Maciej Świrski jako szef KRRiT ukarał TVN za wulgarne słowo w "Szkle kontaktowym"

Przewodniczący KRRiT Maciej Świrski uznał, że w programie doszło do "rozpowszechniania wulgarnych treści, co stanowi naruszenie art. 18 ust. 7 ustawy o radiofonii i telewizji" (fot. Tomasz Gzell/PAP)

Przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji nałożył kolejną karę na TVN SA – tym razem 19,5 tys. zł za wulgaryzm w nadawanym na żywo "Szkle kontaktowym" w TVN 24.

W połowie maja 2023 roku Krzysztof Daukszewicz w "Szkle kontaktowym" skomentował zapowiedź programu Piotra Jaconia (dziennikarza TVN 24 i ojca transpłciowej córki): "A jakiej płci on dzisiaj jest?".

TVN: "Odniesiemy się do decyzji"

Daukszewicz szybko zdał sobie sprawę z niestosowności tej wypowiedzi. Na koniec programu, nie zdając sobie sprawy, że mikrofony wciąż są włączone, powiedział: "Chyba ja pier...lnąłem głupotę". Za słowa przeprosił zarówno sam Daukszewicz, jak i stacja oraz Tomasz Sianecki, gospodarz odcinka.

Czytaj też: Likwidator TVP chce od KRRiT 142 mln zł z abonamentu. Daje Świrskiemu trzy dni

Przewodniczący KRRiT Maciej Świrski uznał, że w programie doszło do "rozpowszechniania wulgarnych treści, co stanowi naruszenie art. 18 ust. 7 ustawy o radiofonii i telewizji". "Widzowie, zaskoczeni i zażenowani wulgarną wypowiedzią komentatora, przesłali do KRRiT skargi, wyrażając swoje oburzenie" – podała Krajowa Rada.

TVN SA wnosił o zakończenie postępowania wyjaśniającego bez nakładania kary. "Po otrzymaniu i przeanalizowaniu pisma, odniesiemy się do decyzji Przewodniczącego KRRiT" – przekazało "Presserwisowi" biuro prasowe TVN Warner Bros. Discovery.

Nadawcy przysługuje odwołanie od tej decyzji do sądu.

Czytaj też: TVP przeprosiła za materiały o Krzysztofie Brejzie tworzone przez Samuela Pereirę

(KOZ, 10.04.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.