Dział: INTERNET

Dodano: Kwiecień 06, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Grzegorz Siemionczyk, Grzegorz Osiecki i Tomasz Żółciak dużym wzmocnieniem Money.pl

Grzegorz Siemionczyk, Grzegorz Osiecki i Tomasz Żółciak (fot. materiały prasowe)

Redakcję serwisu Money.pl (Grupa Wirtualna Polska) wzmocnią Grzegorz Siemionczyk z „Rzeczpospolitej” i „Parkietu” oraz Grzegorz Osiecki i Tomasz Żółciak z „Dziennika Gazety Prawnej”.

- W Money.pl będziemy mieć dobre warunki i ciekawe perspektywy – mówi „Presserwisowi” Grzegorz Osiecki. – Do końca kwietnia jestem pracownikiem „DGP” i jeszcze nie mogę zdradzać planów dotyczących pracy w nowej redakcji – dodaje.

Grzegorz Osiecki i Tomasz Żółciak będą pracować dla Money.pl przede wszystkim jako autorzy tekstów, natomiast Grzegorz Siemionczyk ma być głównym analitykiem. On również nie chciał rozmawiać na temat swojego transferu, bo do końca maja br. pracuje dla „Rzeczpospolitej” i „Parkietu”.

Jak informuje Agata Chaber, specjalistka ds. zrównoważonego rozwoju i komunikacji Wirtualnej Polski, redakcja Money.pl wdraża strategię rozwoju serwisu. Będzie w nim więcej treści premium w formie tekstów i wideo.

Grzegorz Osiecki pisze o problemach ekonomicznych, politycznych i społecznych. Z "DGP" jest związany od 2009 roku. Wcześniej w radiowej Trójce był reporterem i wydawcą. Pracował też w Informacyjnej Agencji Radiowej i „Panoramie” TVP 2. Jest laureatem Grand Press Economy z 2019 roku.

Grzegorz Siemionczyk specjalizuje się w tematyce makroekonomicznej. Zaczynał w 2007 roku w dziale zagranicznym PAP. Prowadzi program „Prosto z Parkietu” w Parkiet TV. Nagrodę Grand Press Economy dla najlepszego dziennikarza ekonomicznego zdobył w 2020 roku.

Tomasz Żółciak to dziennikarz i publicysta specjalizujący się w tematyce ekonomicznej, gospodarczej i samorządowej. W „DGP” pracuje od 2010 roku. Jest współautorem podcastu „Z drugiej strony”.

(JF, 06.04.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.