Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Kwiecień 04, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Ruszył konkurs KRRiT na dwa miejsca na ósmym multipleksie telewizyjnym

Nadawcy rywalizują o miejsca, które zwolniła TVP, przenosząc się na własny MUX 6 (fot. Pixabay.com)

Ruszył konkurs na dwa wolne miejsca na ósmym multipleksie telewizyjnym. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji chce obsadzić je kanałami tematycznymi.

Konkurs dotyczy udzielenia koncesji na 10 lat, na rozpowszechnianie naziemne kanałów wyspecjalizowanych, w których nie mniej niż 70 proc. czasu nadawania w ciągu miesiąca – w godzinach 6-23 – stanowić będą programy i inne przekazy realizujące przyjętą specjalizację stacji.

Krajowa Rada nie określiła tematyki

Kanały mają nadawać całodobowo, muszą być niekodowane i emitować sygnał w systemie standardowej rozdzielczości obrazu.

Czytaj też: KRRiT znów zajmuje się TVN 24 i Radiem Zet. Wypowiedź Wojdy i materiał o Adamczyku

Krajowa Rada nie określiła, jakiej tematyki kanałów oczekuje, pozostawiając nadawcom w tej kwestii wolny wybór.

Nadawcy wnioski mogą przesyłać pocztą, składać je w kancelarii Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji oraz drogą elektroniczną przez ePUAP. Mają na to czas do połowy maja. Następnie KRRiT rozpatrzy wnioski nadawców i wybierze łącznie dwa kanały, które pojawią się na MUX 8.

Nadawcy rywalizują o miejsca, które zwolniła TVP, przenosząc się na własny MUX 6. Obecnie na MUX 8 nadają: Zoom TV (Grupa Kino Polska), Metro (TVN Warner Bros. Discovery), Nowa TV (Grupa Polsat Plus), Telewizja WP (Wirtualna Polska Media) i CTV9 – docelowo jako ViDocTV (Red Carpet Media Group).

Czytaj też: "Fakty" na czele programów informacyjnych w marcu. "Wydarzenia" blisko "19.30"

(MNIE, 04.04.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.