Temat: prasa

Dział: PRASA

Dodano: Kwiecień 02, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Dorota Wysocka-Schnepf rozstaje się z "Gazetą Wyborczą". Przechodzi na stałe do TVP

W "Gazecie Wyborczej" Dorota Wysocka-Schnepf pracowała od 2016 roku (fot. materiały prasowe Wyborcza.pl)

Dziennikarka "Gazety Wyborczej" Dorota Wysocka-Schnepf odchodzi z Agory, przechodząc tym samym na stałe do TVP. Już wcześniej dostała do prowadzenia program "Rozmowy niesymetryczne" w TVP Info, z kolei teraz ma pojawiać się jeszcze częściej na antenach publicznego nadawcy.

Informację o odejściu Doroty Wysockiej-Schnepf z "Gazety Wyborczej" jako pierwszy podał serwis Wirtualnemedia.pl. – Z "Gazetą Wyborczą" rozstaję się z wielkim żalem i ogromną wdzięcznością za osiem wspólnych lat, które dla wolnych mediów były niezwykle trudne, ale dla mnie, dzięki pracy w otoczeniu znakomitych dziennikarzy i naczelnych Wyborczej, także bardzo twórcze – powiedziała portalowi dziennikarka.

Czytaj też: Blisko 2 mln widzów śledzi w TVP 1 serial kostiumowy "Matylda" o losach buntowniczki

W "Gazecie Wyborczej" pracowała od 2016 roku. Została tam zatrudniona po tym, jak wcześniej zwolniono ją z TVP przejmowanej wtedy przez Jacka Kurskiego. Z kolei w lutym br. ogłoszono, że będzie prowadziła program "Rozmowy niesymetryczne" w TVP Info, na zmianę z "Rozmowami NieWyGodnymi" Mariusza Szczygła.

Po odejściu z "Wyborczej" Wysocka-Schnepf dalej będzie prezenterką "Rozmów niesymetrycznych", a ponadto ma prowadzić rozmowy w TVP Info nadawane po głównym serwisie informacyjnym Telewizji Polskiej "19.30". Dziennikarka zapowiedziała także, że kończy prace nad nowym formatem cotygodniowego widowiska publicystycznego, które ma zadebiutować "w najbliższym czasie".

Czytaj też: Ta cisza sporo mówi. Kim był nieistniejący dziennikarz WP Krzysztof Suwart

(HAD, 02.04.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.